2018 Yılında Başlayan En İyi 13 Netflix Dizisi


2018 acısıyla tatlısıyla sona eriyor. Elbette herkes farklı farklı olaylar yaşadı, bazıları için kâbus gibi bir yıl olurken bazıları için “Hiç bitmesin” dedirten rüya gibi yıl oldu. Ancak ne olursa olsun birçok kişi başka hayatlar başka hikâyeler keşfetmek için ekranlarının başına geçti. Son yıllarda dizi denince akla ilk gelenlerden biri olan Netflix de yıl boyunca farklı hikâyelere ev sahipliği yaptı. Bakalım bu yıl hangi diziler başlamış? İşte 2018’in en iyi Netflix dizileri…

1. The Haunting of Hill House (Tepedeki Ev)

2018 Yılında Başlayan En İyi 13 Netflix Dizisi
Shirley Jackson’ın 1959’da çıkan aynı adlı romanı 1963 ve 1999’da 2 defa sinemaya uyarlandıktan sonra 2018’de Netflix çatısı halinde dizi uyarlamasıyla çıkıyor karşımıza. Aslında daha çok romanın modern yorumu da diyebiliriz, tamamen romana bağlı kaldığını söylemek zor. Tepedeki Ev’i korku-gerilim kategorisinin yanında aile-drama kategorisine de koyabiliriz. Dizi, “perili köşk” olarak nam salmış bir evde büyüyen kardeşlerin hikâyesine odaklanıyor. Büyüdüklerinde bir trajediyle tekrar bir araya gelen kardeşler geçmişin hayaletleriyle yüzleşmek zorunda kalıyor. The Haunting of Hill House, 2018’de başlayan Netflix dizileri arasında en çok konuşulan ve sevilenlerden biri oldu. Biz de heyecanla ikinci sezonunu bekliyoruz!

2. Bodyguard

2018 Yılında Başlayan En İyi 13 Netflix Dizisi
Netflix’in en çok dikkat çeken dizilerinden bir de politik-drama türündeki Bodyguard. Eski polis ve savaş gazisi David Budd’a savaş yanlısı bir politikacıyı koruma görevi verilmesini konu edinen dizide savaş yanlısı politikacıyı ise Line Of Duty’den hatırlayabileceğimiz Keeley Hawes canlandırıyor. Dizi, genel olarak seyirciyi etik konusunu irdelemeye zorluyor ve politik karmaşanın ortasında bırakıyor.

3. Maniac

2018 Yılında Başlayan En İyi 13 Netflix Dizisi
Maniac, 2018’de Netflix’in en çok öne çıkardığı ve hatta adeta internetin dört bir yanında karşımıza çıkan, bu yüzden de hafızalarda yer eden bir dizi oldu. Tuhaf bir ilaç deneyine katılan iki yabancının kurdukları bağ ve ilacın psikolojik hastalıkları tedavi etme iddiası çevresinde gelişen olaylar hiç beklenmedik bir hal alıyor. Dizinin yıldızı şüphesiz ki Emma Stone oluyor. Ona eşlik edenler ise Jonah Hill ve Justin Theroux.

4. Altered Carbon

2018 Yılında Başlayan En İyi 13 Netflix Dizisi
Bilinçlerin başka bedenlerde dirildiği, bedenlerin plastik poşetlerde saklandığı bambaşka bir dünya: Altered Carbon! 2018’in ilk aylarında seyirciyle buluşan dizinin seveni kadar sevmeyeni de var ancak tüm dikkatleri üzerine çektiğine şüphe yok. Hikâye, 250 yıl buzda kaldıktan sonra başka bir bedende dirilen mahkum Takeshi Kovacs’in çevresinde dönüyor. Elindeki ikinci şansı değerlendirmesi için ise bir cinayeti çözmesi gerekiyor. Ancak yeni dünya düzenine alışmak kolay olmuyor…

5. Sacred Games (Kutsal Oyunlar)

2018 Yılında Başlayan En İyi 13 Netflix Dizisi
Netflix’in Hindistan’daki ilk orijinal yapımı olan Sacred Games, Hindistan’ın tanınmış yazarlarından Vikram Seth’in aynı adlı romanından uyarlanan bir dizi. Çekimleri Mumbai’de gerçekleştirilen dizi, geçmişindeki bağlantılarla bir çete patronuna giden dürüst bir polisin Mumbai’yi gizemli bir felaketten kurtarma hikâyesini anlatıyor.

6. The Rain

2018 Yılında Başlayan En İyi 13 Netflix Dizisi
İskandinavya’da geçen hikâye bir virüsün bölgede yüzlerce kişinin ölümüne sebep olmasının ardından 6 yıl boyunca bir sığınakta kalan 2 kardeşin dışarı çıkmasıyla heyecanlı bir hale geliyor. Dışarıda çok tehlikeli bir dünyayla karşılaşan iki kardeş başka bir gruba katılarak hayatta kalmaya çalışıyor. Bu yolculuk hepsini daha da büyük bir karmaşanın içine sokuyor. Danimarka yapımı, bilim kurgu-gerilim türündeki The Rain, Danimarka’nın ilk orijinal Netflix dizisi olma özelliğini taşıyor. İlk sezonu son bölümüne kadar sürükleyici bir şekilde devam ediyor. Diziyi sevenler kadar sevmeyenler olsa da 2019’da ikinci sezonuyla geri döneceğinin haberini verdi.

7. Narcos: Mexico

2018 Yılında Başlayan En İyi 13 Netflix Dizisi
Narcos dizisi milyonlarca kişinin hayranlıkla izlediği adeta efsaneleşmiş bir diziydi. Narcos büyük uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatını anlatırken Narcos: Mexico Meksika’daki uyuşturucu savaşının 1980’lerdeki doğuşuna odaklanıyor.

8. Disenchatment

2018 Yılında Başlayan En İyi 13 Netflix Dizisi
Netflix’in 2018’de başlayan en eğlenceli yapımlarından, yetişkinlere yönelik harika bir animasyon. Dizide prenseslik görevlerini görmezden gelip içki âlemi yapmayı tercih eden özgür ruhlu Bean’in maceralarına şahit oluyoruz.

9. Everything Sucks!

2018 Yılında Başlayan En İyi 13 Netflix Dizisi
90’lar tutkunları için en iyi seçeneklerden biri “Everythink Sucks!”, tam bir gençlik dizisi. 1996 yılında geçen hikâye video ve drama kulüpleri üyesi olan ve video kaset çağında ergen olmanın iyi ve kötü yanlarına göğüs geren uyumsuz liselilere odaklanıyor. Dizi lise döneminin trajikomik hallerini eğlenceli bir dille yansıtıyor.

10. The Mechanism (O Mecanismo)

2018 Yılında Başlayan En İyi 13 Netflix Dizisi
Netflix’in Brezilya’da çekilen dizisi O Mecanismo, Brezilya’da yaşanan gerçek hikâyeleri ekrana taşıyor. Hikâye hükümetin petrol ve inşaat şirketlerinin yolsuzluk iddiaları üzerinden yaptığı araştırmalar sonucu skandalların patlak vermesiyle gelişiyor.

11. Final Space

2018 Yılında Başlayan En İyi 13 Netflix Dizisi
Animasyon sevenler için 2018 bereketli diyebiliriz. Netflix’ten çıkan animasyonların neredeyse hepsi çok sevilmiş gibi duruyor. Onlardan biri de Final Space. Dizi, uzayda hapse mahkum edilen Gary’nin gezegeni imha etme yeteneğine sahip sevimli bir uzaylıyla tanışmasını ve evreni kurtarmak için atıldığı macerayı anlatıyor.

12. The Kominsky Method

2018 Yılında Başlayan En İyi 13 Netflix Dizisi
The Kominsky Method çok fazla gündeme gelmese de izleyenlerin oldukça keyif aldığı drama-komedi dizisi. Başrollerinde Michael Douglas ve Alan Arkin’in yer aldığı dizi oyuncu koçu Sandy Kominsky ve en yakın dostu Norman Newlander’ın sıcak dostlukları ve aralarında geçen diyolaglar günlük hayatın tüm gerçekçiliğiyle samimi bir şekilde yansıtılıyor.

13. Chilling Advanture of Sabrina

2018 Yılında Başlayan En İyi 13 Netflix Dizisi
Tatlı Cadı Sabrina’nın modern uyarlaması Chilling Advanture of Sabrina, aile mirası karanlık güçleriyle ölümlü gençler arasında denge kurmaya çalışan Sabrina’yı orijinaline göre daha karanlık bir şekilde anlatıyor.

Kaynak

2018 Yılında Başlayan En İyi 13 Netflix Dizisi


2018 Yılında Başlayan En İyi 13 Netflix Dizisi   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı