7 Maddede Red Bull Music Festival’in Son Gecesinde Sahne Alacak İsimler


11 Paylaşım

Müzikseverlerin heyecanla beklediği Red Bull Music Festival İstanbul, 26-30 Eylül 2018 tarihleri arasında beş güne yayılan dört farklı konsept, film gösterimleri ve iki farklı sergi ile 60 sanatçıyı ağırlamaya hazırlanıyor. Bu kapsamlı festival tam 7 ayrı mekânda, farklı disiplinleri ve müzik türlerini festivalin özel temaları altında bir araya getirecek. Red Bull Music Academy’nin 20’nci yaşının 12 saat aralıksız müzikle 29 Eylül’de Beykoz Kundura’da kutlanacağı “20 Years of RBMA: A Celebration” sahnesinde performans sergileyecek isimler birbirinden iddialı.

Red Bull Music Festival, düzenlendiği şehirlerde o şehrin ruhuna özgü deneyimler ve kürasyonlarla şehrin müzik nabzını tutuyor. 5 gün boyunca farklı konseptlerle müzikseverlere eşsiz bir program ve İstanbul’un çeşitli mekanlarını yeniden keşfetme imkânı tanıyacak olan festivalde, 60 sanatçı yer alıyor. Festival boyunca 4 ayrı konseptte gerçekleştirilecek müzik etkinlikleri, sergiler, film gösterimleri ve söyleşiler sanatseverlere eşsiz bir festival deneyimi sunacak.

Uluslararası bir müzik enstitüsü olarak 1998 yılında Berlin’de kurulan Red Bull Music Academy (RBMA), Red Bull Music Festival temalarından en sonuncusunu oluşturuyor. 20’nci yaşı Red Bull Music Festival Istanbul’da 12 saat aralıksız müzikle kutlanacak olan RBMA gecesinde işitsel olduğu kadar görsel şölenler de katılımcıları mest edecek. 29 Eylül 2018 Cumartesi akşamı Beykoz Kundura Fabrikası’nın büyüleyici atmosferinde gerçekleşecek olan gecede Rave sahnesinde Robogeisha ve Seretan, Sassy J ve Volcov, John Talabot ve Axel Boman’ın projesi Talaboman ve ardından sabahın ilk ışıklarında Barış K ve Vladimir Ivkovic B2B performans sergileyecek. Experimental (deneysel) sahnesinde ise Pan Daijing, The Bug vs Miss Red, İpek Görgün ve Fennesz ortak performansı ile Dopplereffekt yer alacak.

29 Eylül 2018 Cumartesi akşamı Beykoz Kundura Fabrikası’nın eşsiz atmosferinde performans sergileyecek isimler aşağıdaki gibi;

1. Barış K. Ve Vladimir Ivkovic

7 Maddede Red Bull Music Festival’in Son Gecesinde Sahne Alacak İsimler

İstanbul müzik dünyasının tanınmış isimlerinden prodüktör/DJ Barış K, setlerini doğup büyüdüğü toprakların sesleriyle harmanlıyor. Canlı performansıyla Red Bull Radio’da da yer alan DJ, ABD ve Avrupa’da piyasaya sürülen “İstanbul 70” adlı toplama albümü ile başarı topladı. Barış K. sabahın ilk ışıklarında Vladimir Ivkovic ile B2B (ikili), performans sergileyecek.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

2. Robogeisha ve Seretan

7 Maddede Red Bull Music Festival’in Son Gecesinde Sahne Alacak İsimler

“Robogeisha” müzikal kimliğiyle bilinen Esra Genç gürültülü, deneysel, tekrarı seven işlere imza atıyor. İstanbul elektronik müzik sahnesinin genç ve yenilikçi isimlerinden Robogeisha, Rave sahnesinde performans sergileyecek. Robogeisha ile Seretan ikili olarak DJ kabininde yer alacak. 20’nci yaşında Berlin’de düzenlenecek Red Bull Music Academy’ye Türkiye’den katılma hakkını kazanan üç isimden biri olan Robogeisha müzikseverlere unutulmaz bir gece hazırlama niyetinde.

3. Sassy J ve Volcov

7 Maddede Red Bull Music Festival’in Son Gecesinde Sahne Alacak İsimler

İsviçreli Sassy J, Berlin’deki OHM, Amsterdam’daki De School gibi önemli gece kulüplerindeki performanslarıyla izleyicilerden tam not aldı. Müziğini kendi sözleriyle “nefes alması, marine olması için beklettiğini” anlatan Sassy J. asıl adı Enrico Crivellaro olan İtalyan DJ Volcov ile DJ kabinini paylaşacak.

4. John Talabot

7 Maddede Red Bull Music Festival’in Son Gecesinde Sahne Alacak İsimler

2011 yılında Madrid’de gerçekleşen Red Bull Music Academy’nin konuşmacılarından bir olan John Talabot, Fin isimli ilk albümünü 2012 yılında yayınladı. Bu albümle büyük başarı yakalayan Talabot, 2014 yılında Türkiye’de sahne aldı. Talabot Axel Boman’ın projesi Talaboman ile RBMA gecesinde yer alacak.

5. Pan Daijing

7 Maddede Red Bull Music Festival’in Son Gecesinde Sahne Alacak İsimler

Experimental (deneysel) sahnesinde ortak bir performans olan Dopplereffekt yer alacak. Pan Daijing, The Bug vs Miss Red, İpek Görgün ve Fennesz’in paylaşacağı DJ kabininde daha önce adını Sonar Müzik Festivali’nin Barcelona ayağında sahne alarak duyuran Pan Daijing ismi öne çıkıyor.

6. The Bug ve Miss Red

7 Maddede Red Bull Music Festival’in Son Gecesinde Sahne Alacak İsimler

Elektronik müzik severleri tarafından oldukça sevilen İngiliz prodüktör The Bug ile İsrailli dans müziği sanatçısı Miss Red, “Mi Lost” adlı iş birlikleriyle adını duyurdu ve çok ses getirdi. İkilinin klibi YouTube üzerinde yaklaşık 200 bin kez izlendi.

7. İpek Görgün ve Fennesz

7 Maddede Red Bull Music Festival’in Son Gecesinde Sahne Alacak İsimler

Ankara doğumlu sanatçı İpek Görgün, 2014 yılında Tokyo’daki Red Bull Music Academy katılımcılarından. Performansını Avusturyalı gitarist Christian Fennesz ile birlikte paylaşacak olan Görgün, geçen yıl İstanbul’da düzenlenen Sonar Festivali’nde de yer almıştı.

Kaynak : https://listelist.com/red-bull-music-festival/

7 Maddede Red Bull Music Festival’in Son Gecesinde Sahne Alacak İsimler


7 Maddede Red Bull Music Festival’in Son Gecesinde Sahne Alacak İsimler   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

11 Paylaşım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı