Ay’a Gerçekten İnilmediğini Düşünen Stephen Curry’ye NASA’dan Davet: Bir Ara Uğra da Kanıtlayalım

Aya inişin gerçek olmadığına inanan NBA yıldızı Stephen Curry, NASA tarafından eğitime davet edildi.


13 Paylaşım

NBA yıldızlarının son dönemde oldukça enteresan açıklamaları var. Önce Kyrie Irving, Dünya’nın düz olduğuna inandığını söylemişti. Daha sonra geri adım atan oyuncu, yaptığı açıklamanın bir çeşit deney olduğunu söylemişti. Geçtiğimiz hafta da Stephen Curry, katıldığı bir podcastte aslında Ay’a hiç gidilmediğine inandığını belirtmişti. Mesafe tanımaksızın attığı 3 sayılık baskter nedeniyle sık sık Ay’dan Dünya’ya basket attığı görseller hazırlanan Curry’nin bu çıkışı, bu anlamda biraz ironik de olmuştu.

Ay'a Gerçekten İnilmediğini Düşünen Stephen Curry’ye NASA'dan Davet: Bir Ara Uğra da Kanıtlayalım

NASA haber şefi Allard Beutel, CNN’e yaptığı açıklamada NASA’nın 1969-1972 arasında Ay’a 12 Amerikan astronotu indirdiğine dair pek çok kanıt olduğunu söyledi. Curry’nin,  Houston’daki Johnson Uzay Merkezi’nde bir tur atmasını çok istediklerini belirten Beutel, Rockets ile oynayacakları bir sonraki maç için şehre geldiklerinde Curry’nin tesisi ziyaret edebileceğini söyledi.

Beutel Curry’i Apollo görev kontrol merkezini ve NASA’da bulunan ay taşı örneklerini görmeye, tarihi iniş ve bir sonraki ay yolculuğu hakkında bilgi almaya davet etti.

NASA, Dünya’nın Güzelliklerini Bedava Fotoğraf Kitabıyla Sergiliyor

Kariyerinin 520 gününü uzayda geçiren emekli astronot Scott Kelly, Twitter’dan ulaştığı Curry’e Ay’a iniş konusunda konuşmak istediğini söyledi.

Ay'a Gerçekten İnilmediğini Düşünen Stephen Curry’ye NASA'dan Davet: Bir Ara Uğra da Kanıtlayalım

NASA yöneticisi Jim Bridestine ise Curry’nin gerçekte böyle düşündüğünü hayal edemediğini, olayın komik olduğunu düşündüğünü belirtti.

Eski NASA astronotlarından Jose Hernandez ise Curry’e karşı daha sert bir tutum takındı. Hernandez, büyük sosyal medya gücüne sahip ve rol model olan insanların, milyonlarca çocuğu aptalca komplo teorilerine yönlendirmesinin üzücü olduğunu belirtti. Eski astronot ayrıca, 30 milyon dolar vermesi halinde kendisinin ve Elon Musk’ın Curry’i Ay’a götürebileceğini söyledi.

Ay'a Gerçekten İnilmediğini Düşünen Stephen Curry’ye NASA'dan Davet: Bir Ara Uğra da Kanıtlayalım


Ay'a Gerçekten İnilmediğini Düşünen Stephen Curry’ye NASA'dan Davet: Bir Ara Uğra da Kanıtlayalım   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

13 Paylaşım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı