BMW ve Daimler, Elektrikli Otomobil Alanında da Sırt Sırta Verecek

BMW ve Daimler'ın kompakt otomobilleri için olan anlaşmasının yanı sıra elektrikli otomobil üretimi için de bir platform üzerinde çalışacakları ortaya çıktı.


10 Paylaşım

Almanya’nın ve dünyanın en önemli isimlerinden BMW ve Daimler, elektrikli otomobil üretimi için ortak bir platform üretecek. Almanya’nın otomotiv alanında gelişmesinde büyük rol oynayan bu iki şirket, daha önce de ortaklık adı altında birlikte anılmışlardı.

Daimler’ı isim olarak bilmeyenler için bir dipçe ekleyelim; Daimler, hepimizin bildiği Mercedes-Benz’in ve Smart’ın sahibi olan dev firma. Daimler ve BMW gibi iki devin bir araya gelmesindeki asıl sebep ise düşük maliyetle yüksek kâr sağlamak.

BMW ve Daimler, Elektrikli Otomobil Alanında da Sırt Sırta Verecek

İki dev firmanın ortak bir platform üzerinde çalışacağı haberi ise basına Sueddeutsche Zeitung ve Auto Bild sayesinde yayıldı. Birlikte daha önce de birçok kez anılan BMW ve Daimler, daha önce kompakt sınıf otomobiller ve elektrikli otomobilleri için ortak hareket edeceklerini duyurmuşlardı.

Sueddeutsche Zeitung ve Auto Bild’in haberlerine göre bahsi geçen bu ortaklık, 7 yıllık süreç içerisinde 7,91 milyar dolarlık bir bütçenin tasarruf edilmesine yol açacak. Bahsedilen bu süreç ve tasarruf edilen miktar anlaşmanın ilerleyen safhalarında değişiklik gösterebilir. Çünkü iki firmanın arasındaki bu ortaklık anlaşması henüz planlama aşamasında.

BMW ve Daimler’ın bu ortaklığı otomotiv sektörünün yanı sıra otomobillere ilgisi olan herkesi heyecanlandıracaktır. Anlaşmayla ilgili gündeme gelecek yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip edebilirsiniz.

Kaynak: webtekno.com

Okuduğunuz Yazının Tam Metni İçin Kaynak SiteyiZiyaret Edebilirsiniz.

BMW ve Daimler, Elektrikli Otomobil Alanında da Sırt Sırta Verecek


BMW ve Daimler, Elektrikli Otomobil Alanında da Sırt Sırta Verecek   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

10 Paylaşım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı