Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler

Angelina Jolie’nin depresyonda olduğu bir dönem kendisini öldürmesi için bir kiralık katil tutmaya çalıştığını biliyor muydunuz?


Kimi umut veren, kimi şaşırtan, kimi “yok artık” dedirten birbirinden ilginç haberler. Bazen gündemin kalabalığında o kadar kayboluyoruz ki böyle haberleri yakalamak, bunlardan haberdar olmak mümkün olmuyor. İşte biz bunun için varız, sizin için internetin kıyısına köşesine saçılmış, birbirinden ilginç haberleri, bilgileri derleyip toparladık. Bir ortama girdiğinizde arkadaşlarınızı genel kültürünüzle büyülemek için bundan iyi fırsat olamaz.

1. Milyoner Harris Rosen’in, Florida’da ihtiyacı olan herkese lise bursu ve bedava kreş bakımı vermesinin ardından, bölgedeki suç oranı yarı yarıya düşmüş ve liseden mezun insan sayısı %25’ten %100’e çıkmıştır.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler

 

2. Hollanda’da bir huzur evi, öğrencilerin 30 saatlik gönüllü hizmetleri karşılığında tesiste hiçbir ücret ödemeden kalmalarına izin vermektedir.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç BilgilerÖğrencilerin tek yapması gereken okulda, gittikleri konserde, partide, sinemada, vs. yaşadıklarını, bazıları 90 yaşın üzerinde olan yaşlılara anlatması.

 

3. İngiltere’de iki hırsız bir adamın evine girerek dizüstü bilgisayarını çalıyor, bilgisayarı kurcalayan hırsızlar içinde çocuk istismarı görüntülerine rastlıyor ve hiç düşünmeden hemen polise başvuruyorlar.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç BilgilerPedofili şahıs 3 yıl hapis cezası alırken yargıç hırsızlara iyi niyetlerini gözeterek 12 aylık toplum hizmeti cezası veriyor.

 

4. Charles Joughin, Titanik’in şef fırıncısı, gemi batarken insanların filikalara binmesine yardım ediyor, gemide kalmanın daha güvenli olacağını düşünenleri zorla filikalara bindiriyor.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç BilgilerArdından yarım şişe konyak içen Charles, yan yatan geminin kenarına koyduğu sandalyelere oturarak sonunu bekliyor, ancak Charles hayatta kalmayı başarıyor içtiği yarım şişe konyak onu buz gibi suda donmaktan koruyor.

 

5. Daniel Radcliffe bir keresinde tam altı ay boyunca aynı eski ve kirli şapkayla ceketi giymişti. Bunu yapmasının amacı paparazzileri sinir etmekti, böylece paparazziler çektikleri fotoğrafları “eski fotoğraflar” olduğu gerekçesiyle satamayacaklardı.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler

6. 1984 yılında bir pizza dükkanındaki garson kız, lotoyu doldurmasına yardım ettiği müşteri büyük ikramiyeyi kazanınca, ikramiyenin yarısı olan 3 milyon dolar tutarında bahşiş almıştı.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler

7. Anonymous, kartuşlarını bitirmek için Scientology tarikatın kilisesine binlerce simsiyah faks çekmişti.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler

 

8. 2009 yılında Güney Afrika’daki bir bilişim şirketinde çalışan bilgisayar mühendisi, posta güvercini verileri ADSL’den çok daha hızlı taşır diyerek şikayette bulunmuş. 4 GB flaş bellek taşıyan Winston isimli posta güvercini 100 km mesafeyi iki saatte alırken, aynı sürede ADSL verilerin henüz %4’ünü gönderebilmiş.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler

 

9. 15 yaşındaki Aitraz Hasan isimli Pakistanlı genç kendi okuluna doğru yürüyen canlı bombanın karşısına dikilip geçmesine izin vermemiş, canlı bombanın bombayı erken patlatmasına sebep olmuştur. Kendisi ölürken yüzlerce öğrencinin hayatını kurtarmıştır.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler

10. Keanu Reeves filmlerde önemli oyuncularla bir arada oynayabilmek için çoğu zaman fiyatında indirim yapıyor.

 

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç BilgilerŞeytanın Avukatı filminde rol arkadaşının Al Pacino olması için birkaç milyon dolardan vazgeçmiştir, böylece yapımcılar Al Pacino’ya istediği ücreti ödeyebilmişlerdir. Aynısını Yedek Oyuncular filminde Gene Hackman ile oynayabilmek için de yapmıştır.

 

11. Maymunların para kullanmayı öğrenebileceği bir deneyle ispatlanmıştır.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç Bilgilerİhtiyaçları için yuvarlak gümüş diskleri nasıl kullanacağı öğretilen kapuçin maymunları hoşlarına giden yiyecekler için bütçelerini ayarlamaya, fiyatı düştüğünde daha fazla satın almaya ve kumar oynamaya başlamışlardır. Hatta zenginleşen maymunların seks için para ödemeye başladıkları görülmüştür. Deneyin sonunda bir maymun banka soyma girişimiyle sistemi komple yıkma girişiminde dahi bulunmuştur.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

 

12. İnsanların ırklarına göre ayrıldığı konserlere çıkmama kararı alan The Beatles, bu türden bir ırkçı uygulamanın son bulmasına yardım etmiştir.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler

 

13. Romanya doğumlu, İsrailli ve Amerikan bilim insanı, mühendis, profesör, öğretmen ve soykırım kurbanı Liviu Librescu, Virginia Tech Üniversitesi baskınında, silahlı kişinin defalarca ateş etmesine rağmen açılmasını engellediği sınıf kapısının arkasından ayrılmamış, kendi hayatını feda ederek 23 öğrenciden 22’sinin hayatını kurtarmıştır.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler

 

14. Pirincin su içinde yetiştirilmesinin sebebi yabani otların yetişmesini engellemektir.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç BilgilerGerçekte pirincin yetişmesi için bu kadar suya ihtiyaç yoktur, ama pirinç böyle bir ortamda rahatlıkla yetişebilirken yabani otlar yetişemez. Bu doğal bir yabani otla mücadele yöntemidir.

 

15. Angelina Jolie depresyonda olduğu bir dönem kendisini öldürmesi için bir kiralık katil tutmaya çalışmıştır.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç BilgilerBöylesinin ailesi için intihar etmesinden daha kolay kabul edilebilir bir şey olduğunu düşünmüştür. Bulduğu kiralık katil Angelina Jolie’den bir ay bekleyip öyle karar vermesini isteyerek onun bu fikrinden vazgeçmesini sağlamıştır.

 

16. Ağaçların ortaya çıkmasının ardından gelen 40 milyon yıl boyunca, ağaçlar çürüyüp doğaya karışmamıştır çünkü bunu sağlayacak mantarlar henüz gelişmemiştir.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç BilgilerÖlüp devrilen ağaçlardan oluşan yığın o kadar devasa boyuta ulaşmıştır ki çıkan bir yangın yıllarca sürmüştür. Bugün kullandığımız kömürlerin çoğu buradan gelmektedir.

 

17. Gelmiş geçmiş en büyük ve en başarılı korsan Çinli bir fahişe olan Ching Shih’tir.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler1800 gemiden ve 200 bin korsandan oluşan Kırmızı Bayrak Filosunu yönetmiştir. İngiliz, Portekiz ve Qing hanedanı onu asla mağlup edememiştir. Kosan yasalarını geliştiren kendisidir. Daha sonra affedilmiş, tüm ganimeti kendisinde kalacak şekilde emekli olup bir kumarhane açmıştır.

 

18. Okulda, kantindeki fiyatlardan daha düşük fiyata ürün satan İtalyan lise öğrencisi okuldan 10 gün uzaklaştırılmıştır. Okula döndüğünde bir kurum, gencin bu girişimi ceza değil ödül gerektirir diyerek kendisine burs vermiştir.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler

 

19. Marvel, Stan Lee’ye, Stan Lee olarak kalması için ömrü boyunca her yıl 1 milyon dolar ödemektedir.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler

 

20. Amerikan donanması, denizaltılarda bulunan pahalı ve ağır periskop kontrolörlerini Xbox 360 kumanda kolu ile değiştirmiştir. Bu sayede saatler süren eğitim dakikalar içinde halledilir hale gelmiştir.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler

 

21. Sovyetler zamanında televizyonlarda bir şarkı yarışması düzenlemiştir.

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç BilgilerAncak o dönem çok az sayıda evde telefon bulunduğu için seyircilerden beğendikleri şarkıda evlerinin ışıklarını yakmalarını, beğenmedikleri şarkıda ise söndürmeleri istenmiştir. Daha sonra elektrik dağıtım şirketinden gelen güç dalgalanması grafiklerine bakarak yarışmanın birincisini belirlemişlerdir.

 

Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler


Büyük Olasılıkla Daha Önce Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı