Daimler, Elektrikli Otomobiller İçin 20 Milyar Euro Yatırım Yaptı

Daimler, Mercedes-Benz elektrikli otomobil üretiminin önünde çıkabilecek tüm engelleri, büyük yatırımlarla önceden çözüme ulaştırıyor.


Geleceğin taşıtlarının elektrikli araçlardan oluşacağı artık neredeyse herkes tarafından bilinen bir gerçek. Ülkelerin emisyon politikaları ve yasal düzenlemelerinin yanı sıra, dev otomotiv şirketleri de artık elektrikli taşıt üretimi için muazzam yatırımlar yapıyor.

Daimler, Elektrikli Otomobiller İçin 20 Milyar Euro Yatırım Yaptı

Alman otomotiv üreticisi Daimler, yakın gelecekte elektrikli araç üretimini artıracağını ve bununla ilgili gerekli altyapıyı da hızla hazırladıklarını daha önce birçok defa duyurdu. Geçtiğimiz günlerde ise elektrikli araçların kalbi olan güç kaynakları bataryaların üretimleri ile ilgili çok önemli bir adım attı. Dünya çapında çok yüksek üretim kapasitelerine sahip olan marka, elektrikli otomobil üretimi için de gelecekte önüne çıkabilecek tüm engelleri şimdiden ortadan kaldırıyor.

Daimler, Elektrikli Otomobiller İçin 20 Milyar Euro Yatırım Yaptı

İsimlerini resmi olarak açıklamadığı çok sayıda farklı batarya üreticisiyle kontrat imzalayan şirket, 2030 senesine kadar olacak tüm elektrikli araçlar için şimdiden batarya tedarik sorununu çözmüş oldu. Böylesine büyük bir yatırım için de dev bir meblağ ödeyen Daimler, 20 milyar euro’yu kasasından çıkardı.

Otonom Araçlar, Yayaların Beden Dilini Analiz Ederek Kazaları Önleyecek

Yapılan anlaşmaya göre şirket sadece zamanında ve hızlı tedarik sağlamış olmayacak; aynı zamanda her zaman dönemin son teknolojisi olan üretimlerden hızlı şekilde faydalandırılacak.

Daimler, Elektrikli Otomobiller İçin 20 Milyar Euro Yatırım Yaptı

Daimler, bunun dışında Mercedes-Benz elektrikli araçların geliştirilmesi ve üretilmesi için de 10 milyar euro gibi bir bütçe ayırırken, gelecekte toplam araç satışlarının yaklaşık %15 ile %25 arasında bir oranda elektrikli araçlara ait olmasını beklediklerini ifade etti.

Daimler, Elektrikli Otomobiller İçin 20 Milyar Euro Yatırım Yaptı


Daimler, Elektrikli Otomobiller İçin 20 Milyar Euro Yatırım Yaptı   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı