Fiat Chrysler, ABD’de 1 Milyona Yakın Aracı Geri Toplayacak

Fiat Chrysler, EPA'dan (ABD Çevre Koruma Ajansı) yapılan açıklamalara göre emisyon standartlarını karşılayamayan 862.520 aracını geri çağıracak.


Fiat Chrysler; geri çağırmanın 2011-2014 arası Chrysler 200 ve Dodge Avenger, 2011-2012 model Dodge Caliber ve 2011-2016 arası Dodge Journey araçlarını kapsadığını açıkladı.

Dev üreticinin aldığı bu karar, daha önce bazı üreticilerin de başını yakan emisyon standartları çerçevesinde alındı. Bu tür geri çağırma talepleri, NHTSA (Amerikan Ulusal Trafik Güvenlik Kurulu) yerine EPA’dan (ABD Çevre Koruma Ajansı) geliyor. Otomobil üreticileri tarafından EPA’ya sunulan testlerin sonuçları standartları karşılamıyorsa, geri çağırma süreci başlatılabiliyor.

Fiat Chrysler, ABD'de 1 Milyona Yakın Aracı Geri Toplayacak

Sürücü ve yolcuların güvenliğine doğrudan bir etkisi olmayan bu eksiklik için EPA’nın herhangi bir para cezası uygulamadığını belirtmemizde fayda var. Fiat Chrysler sözcüsü, yaptığı açıklamada kullanımda olan araçlarda yapılan bir dizi rutin test sonucu geri çağırma işleminin yapıldığını bildirdi.

Fiat Chrysler teknisyenleri, bu sorundan etkilenen araçlardaki katalizörleri değiştirecek. Şirket, eski katalizörleri de mümkün olduğu kadar geri dönüştürecek.

Şirket sözcüsü; etkilenen araçların sahiplerine geçen ay bildirimde bulunmaya başlandığını, bu nedenle araç sahiplerinin geri çağırma ile ilgili e-postalara dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. Daha önce birçok şirkette olduğu gibi geri çağırma onarımları ücretsiz yapılacak.

Kaynak: webtekno.com

Okuduğunuz Yazının Tam Metni İçin Kaynak SiteyiZiyaret Edebilirsiniz.

Fiat Chrysler, ABD'de 1 Milyona Yakın Aracı Geri Toplayacak


Fiat Chrysler, ABD'de 1 Milyona Yakın Aracı Geri Toplayacak   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı