Franz Kafka’nın Her Gün Uyguladığı 15 Dakikalık Egzersiz

J.P Müller'in 25 farklı dile çevrilen idman kitabının en büyük tutkunlarından bir tanesi, ünlü yazar Franz Kafka'ydı. Yazar, üstündeki öz güvensizliği yaptığı bu idmanlarla atmaya çalıştı.


Yaz ayları yaklaşmaya başladı. Kışın aldığınız fazla kiloları vermek ve daha fit bir görünüme sahip olmak isteyenlerin diyet ve spor dönemi de geldi çattı. Bu sene kilolarınızı vermek ve sıkılaşmak için Franz Kafka’nın idmanını yapabilirsiniz. Günlük olarak yapacağınız 15 dakikalık idmanlarla fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Franz Kafka'nın Her Gün Uyguladığı 15 Dakikalık Egzersiz

Ünlü yazar Franz Kafka; hafif kambur sırtı ve düşük omuzları yüzünden aynaya bakmaktan çekinirken, kendisini bu durumdan kurtaracak olan çözümü keşfetti. Kafka, fitness gurusu Jorgen Peter Müller’in 1904’te yayınlanan ve 25 dile çevrilen My System: 15 Minutes’ Exercise a Day for Health’s Sake isimli eserinde yer alan antrenmanları uyguladı ve kısa bir sürede hedefine ulaştı.

Kafka, Müller’in en bilinen hayranlarından bir tanesiydi ve yazdığı antrenmanları sabah akşam uygulardı. Müller; düzenli olarak dişlerin kontrol edilmesini ve hassas ayakkabılar giyilmesini destekler, ayrıca yün iç çamaşırları, kapalı pencereleri ve durağan bir hayat tarzını hiç sevmezdi.

Müller de diğer birçok yazar gibi yazdığı kitapları genişletti. Yazar, ilk kitaba ek olarak daha sonradan My System for Ladies, My System for Children ve My Sunbathing and Fresh Air System adlı kitapları kaleme aldı. Ayrıca ilk kitabın telifi olmadığı için internetten rahatça indirebilirsiniz. İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Kafka’nın egzersizlerini, aşağıdaki görsellere bakarak da uygulayabilirsiniz.

Kafka’nın egzersizlerini sizlerle paylaştığımız yazımızın sonuna geldik. Bu egzersizleri denedikten sonra deneyimlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. 

Kaynak: webtekno.com

Okuduğunuz Yazının Tam Metni İçin Kaynak SiteyiZiyaret Edebilirsiniz.

Franz Kafka'nın Her Gün Uyguladığı 15 Dakikalık Egzersiz


Franz Kafka'nın Her Gün Uyguladığı 15 Dakikalık Egzersiz   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı