Google, Uçuşunuzun Durumunu %85 Doğruluk Oranıyla Tespit Edebilecek

Google'ın Asistan uygulamasına yeni ekleyeceği özellik sayesinde, uygulama, uçuşların ertelenip ertelenmeyeceğini gibi pek çok durumu tahmin ederek kullanıcılarını bilgilendirecek.


Google, Asistan uygulamasına yeni bir eklenti getirerek, sunduğu hizmeti çok daha akıllı bir hale getirmeyi planlıyor. Şirket, havayolu ulaşımında sıkça karşılaşılan uçuş iptalleri, rötarlar, uzun bekleyişler ve sonuç olarak kızgın müşterileri fark etmiş olacak ki, bu konuda mağduriyeti en aza indirgemek için adım attı.

Google, Uçuşunuzun Durumunu %85 Doğruluk Oranıyla Tespit Edebilecek

Google Asistan, makine öğrenimi ile önceki uçuşların verilerini kullanarak yapacağı analizler sonucunda, uçuşların durumlarını %85 doğruluk oranıyla tespit edebilecek. Şirketin aslında bu tarz tahminler yapabilen Google Flights isimli bir uygulaması var ve güncel olarak kullanılıyor fakat yeni gelecek özellikle birlikte kullanıcılar “Uçuşum zamanında olacak mı?, Uçuşum hakkındaki son durum ne?” gibi sorulara anında Asistan üzerinden cevap alabilecekler. Aynı zamanda uçuş iptal nedenleri ve en yakın uçuşun ne zaman olduğu gibi bilgiler de anında kullanıcılara sunuluyor olacak.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Google, Uçuşunuzun Durumunu %85 Doğruluk Oranıyla Tespit Edebilecek

Aslında havayolu şirketleri gecikmeli uçuşlar veya aksi durumlar için yolcularını sms, e-mail veya kendi uygulamaları yoluyla bilgilendiriyor. Buna benzer uygulamalar da yine bir çok şirket tarafından sunuluyor. Google’ın sunacağı hizmetin diğerlerinden farkı ise bu gecikmeler olmadan önce kullanıcıları bilgilendirerek, tahmin yapabiliyor olması olacak.

Google, Uçuşunuzun Durumunu %85 Doğruluk Oranıyla Tespit Edebilecek


Google, Uçuşunuzun Durumunu %85 Doğruluk Oranıyla Tespit Edebilecek   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı