Hayatınıza Enerji Katma Garantili Salon’un Mart & Nisan Konserleri


Hayatınıza enerji katmaya hazır olun: Mart & Nisan ayında Salon İKSV’de sahne alacak yeni isimleri belli oldu!

Xir, Peter Sandberg, Alice Phoebe Lou, The Liminanas, Marissa Nadler gibi isimler Mart & Nisan ayında Salon İKSV sahnesine çıkıyor. Yaza enerjik başlamak için kaçırmamanız gereken Salon İKSV konserlerinden bazılarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

1. Xir: Sıra dışı şarkı sözleriyle Salon’da Xir Coşkusu!

Xir, asıl adıyla Gökhan Karakaya, 1990’da Ankara’da dünyaya geldi ve 2003’de İstanbul’da Ultrasonic Records isimli stüdyosunu kurarak kayıtlar almaya başladı. 2011’de ise İnternet üzerinden ilk albümü ‘Kötü Alışkanlık’ ile yeraltı rap dünyasında sahneye çıkışını gerçekleştirdi. Ayrıca ‘Türk Malı’ ve ‘Yahşi Cazibe’ dizilerine yaptığı jenerik müzikleriyle de tanındığını ekleyelim. Ancak herkesin en çok konuştuğu ‘Angela Merkel’ isimli parçası Almanya’ya vize almaya çalıştığı sırada kafiyeler Xir’e ‘Angela Merkel’ adında bir parça yazdırmaya vesile olmuş. Şarkının klibi için Angela Merkel maskeleri kullanmak isteyen Xir, Türkiye’de istediği gibi bir maske bulamayıp, güzel maskelerin hepsinin Almanya’da olduğunu fark edince, Berlin’deki arkadaşından İstanbul’a maske göndermesini rica etmiş. Tüm zorluklara karşı İstanbul’a gelen maske ilginç bir şekilde klibin çekileceği gün ortadan kaybolmuş. Şahsına münhasır şarkı sözleriyle adından söz ettiren Xir, 2018 yılında çıkardığı ‘XX’ albümüyle 14 Mart’ta Salon İKSV’de coşkulu bir akşam için hazırlanıyor.

2. Peter Sandberg: İsveçli multi-enstrümantalist ve besteci

Peter Sandberg, küçük yaşlarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğundan muzdarip olduğu için piyano çalmaya başlamış ve içindeki enerjinin açığa çıkmasını sağlamış. Eserlerinde İsveç’in kaotik modern yaşamını ve sakin doğa atmosferini bir çatıda buluşturarak neo-klasik müziğe yeni bir soluk getirmesine öncülük etmiş. Piyanonun yanı sıra gitar, çello, keman gibi telli ve yaylı enstrümanları da eserlerine dâhil eden Peter, ‘Remove the Complexities’ ve ‘Balm’ gibi eserleriyle müzik dünyasında oldukça ilgi gördü ve Spotify’da yaklaşık 50 Milyon dinleyiciye ulaştı. Aynı zamanda Netflix, Volvo ve Tesla gibi dünyaca ünlü markaların reklamları için hazırladığı müziklerle adını kitlelere duyurdu. Bu yılın başlarında çıkardığı ‘Deep’ teklisini ve şubatta ‘Motion’ isimli albümünü dinleyicisi ile buluşturdu. 29 Mart’ta İstanbul’da ilk kez sahne alacak olan Peter Sandberg, farklı müzik türlerini iç içe geçirdiği besteleriyle Salon İKSV dinleyicisini buluşturmaya hazırlanıyor.

3. Alice Phoebe Lou: 16 yaşında sokak sanatçısı, 24 yaşında Oscar adayı!

Güney Afrika’da dünyaya gelen, sanatla dolu bir çocukluk geçiren Alice ilerleyen yaşlarında Avrupa sokaklarında ateş dansı performansları yapmaya başladı. Paris ve Amsterdam sokaklarında geçen zamandan sonra Berlin sokaklarında gitarı ve minik amfisiyle sokak müzisyenliğine soyundu. 2014’te 8 şarkılık ilk EP’si ‘Momentum’ ile dinleyenlerini buluşturdu, 2015 yılında TEDGlobal’de sahne aldı, 2016 yılında ilk stüdyo albümü ‘Orbit’i piyasa sürdü ve bu albümle Almanya Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’nde En İyi Kadın Sanatçı dalında aday oldu. 2017 yılında ise Bombshell: The Hedy Lamarr Story belgeselinde kullanılan ‘She’ şarkısıyla En İyi Şarkı dalında Akademi Ödülleri’ne aday oldu. Güney Afrika sıcaklığını kendi ruhunu katan Alice, bir röportajında; işin sırrının aynı değerlere sahip olduğu insanlarla çalışmakta olduğunu belirtiyor. Sürekli yolda olduğu için ev olgusunu yanında taşıyan Alice, kalacak yere para vermiyormuş bu yüzden gittikleri her yerde evde hissetmeyi öğrenmiş. Alice, dünyanın her yerinde evi olduğunu hissediyormuş. Son albümü ‘Paper Castles’ın 8 Mart’ta piyasaya sürülmesi ile yine yollara düşen Alice Phoebe Lou ve ekip arkadaşları, 5-6 Nisan’da iki konser ile Salon İKSV’de sahne alacak. Umarız İstanbul’u da evleri gibi benimser ve ev sıcaklığında performanslar sergilerler.

4. The Limiñanas: Fransız Rock’n Roll ikilisi!

Evli çift Marie (davul ve vokal) ve Lionel (gitar, basgitar, org ve vokal) Limiñanas’ın kurduğu Fransız Rock’n Roll düosu kendi ülkeleri dışında Franz Ferdinand, Jack White ve Andrew Weatherall’a benzeyen bir dinleyici kitlesine hitap ediyor. 2010 yılında grupla aynı ismi taşıyan The Limiñanas albümleriyle müzik piyasasına giriş yaparak isimlerini duyumaya başladılar. Dünyaca ünlü birçok isimle yaptıkları iş birlikleriyle geçen zamanda tanınırlığı artan grup, 2017 yılında Anton Newcombe ortaklığında ‘Istanbul Is Sleepy’ parçasını yayınladılar. İstanbul’a adeta farklı bir açıdan bakmaya çalışan ve İstanbul’un otantik atmosferini Rock’n Roll estetiğiyle harmanlayan ikili, müzik dünyasında yaptığı iş birlikleriyle adından söz ettirdi. İlk kez İstanbul’da sahne almaya hazırlanan grup, 13 Nisan’da Salon İKSV dinleyicisine Rock’n Roll heyecanını yaşatmaya hazırlanıyor.

5. Marissa Nadler: Amerikalı Müzisyen ve Ressam ile Atmosferik bir geceye hazır olun!

1981’de Amerika’da dünyaya gelen şarkıcı, söz yazarı ve ressam Marissa, 2018’de çıkardığı ‘For My Crimes’ isimli albümünü dinleyicisiyle buluşturmak için İstanbul’da sahne alacak. Marissa ‘dream-folk’ türünü literatüre ekleyen bir müzisyen ve müziği yoğun duygular içeren, karanlık ve derin olarak tanımlanıyor. Uzun yıllardır renkli bir şey giymediğini belirten sanatçı, yaptığı yağlı boya tabloları ve müziğiyle görsel sanatlar ve ses sanatları arasındaki bağdan besleniyormuş. Mezzo-soprano sesi yumuşak, kadife ve meleksi olarak nitelendirilen şarkıcı 8. Stüdyo albümü ‘For My Crimes’ ın aynı isimdeki çıkış parçasını idam edilecek bir suçlu gözünden yazmış ve yazdıkça kendi suçluluklarını gün yüzüne çıktığını fark etmiş. Çok özel hisler içerdiği için bu parçayı albüme koyup koymamakta çok kararsız kalmış ancak sonra sanatçılığın cesur olmayı gerektirdiğini savunarak şarkıyı albümde tutmuş. Leonard Cohen cover’ı ‘Famous Blue Raincoat’ parçası ile adından söz ettiren Marissa, cover’daki çift sesleri ve yumuşacık yorumu ile 7’den 70’e tüm dinleyicisi tarafından oldukça ilgi gördü. 2013 yılında Türkiye’ye ilk gelişi ve ilk Salon İKSV konserinden 6 yıl sonra Marissa Nadler, 18-19 Nisan’da yine Salon İKSV’de konser vermeye hazırlanıyor.

Kaynak: listelist.com

Okuduğunuz Yazının Tam Metni İçin Kaynak SiteyiZiyaret Edebilirsiniz.

Hayatınıza Enerji Katma Garantili Salon’un Mart & Nisan Konserleri


Hayatınıza Enerji Katma Garantili Salon’un Mart & Nisan Konserleri   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı