Hayvanlara ve Hayvan Barınaklarına Yardım Etmenin En Kolay 8 Yolu


10 Paylaşım

5199 No’lu yasa ülkemizdeki hayvanların rahat yaşamını ve yaşam alanlarının değiştirilmemesini garanti altına alır. Ama ne yazık ki bu yasa çoğu insan tarafından ya daha önce hiç duyulmamış ya da göz ardı edilmiştir. Bu sebepten dolayı barınaklardaki hayvan sayısı her geçen gün artmakta ve maalesef ki barınaklar bütün bu canlılara bakmakta ve ilgilenmekte zorlanmaktadırlar. Hayvansever insanlar olarak maddi bağış yapmanın yanında aslında yapabileceğimiz ama belki de daha önce yapabileceğimiz duymadığımız şeyleri öğrenmek için yazıyı okumaya devam etmelisiniz.

1.Etrafınızdaki insanları eğitin

Hayvanlara ve Hayvan Barınaklarına Yardım Etmenin En Kolay 8 Yolu Çevrenizde evcil hayvan sahibi olan ya da kapısının önündeki hayvana bakan insanları eğiterek işe başlayabilirsiniz. Onlara hayvan kısırlaştırmanın önemi anlatarak sokağa atılacak ya da barınakta yaşamak zorunda kalacak bir hayvanı kurtarabilirsiniz.

2. Barınaktan hayvan sahiplenin

Hayvanlara ve Hayvan Barınaklarına Yardım Etmenin En Kolay 8 Yolu Yine çevrenizde evcil hayvan sahibi olmak isteyen insanları ikna ederek veya kendiniz sahiplenerek barınaktan bir canı daha kurtarabilirsiniz. Zaten hali hazırda da sosyal medyada aktif bir şekilde görmekte olduğunuz #satınalmasahiplen furyasına katılarak bir canın daha hayatını kurtarabilirsiniz.

3. Haftada bir saat barınaktaki hayvanlara ayırın

Hayvanlara ve Hayvan Barınaklarına Yardım Etmenin En Kolay 8 Yolu Hafta sonu bir saatinizi oturduğunuz semtin yakınlarındaki belediye ya da dernek barınaklarına giderek değerlendirebilirsiniz. Bir saat oldukça az bir zaman olsa da barınaktaki hayvanlar için önemi çok fazla. Hayvan sayısının fazlalığından dolayı barınaklar çok kalabalık ve maalesef ki barınak görevlileri, her hayvanı, her gün yürüyüşe çıkaramıyor. Ama bizler gibi onlar da canlı olduğu için sosyalleşmeye ihtiyaçları var ve sizin için az olan bir süre zarfı içerisinde aslında onlar için çok faydalı. Yani “bir saatte ne yapılır ki” demeyin ve barınak ziyaretlerine gidin.

4. Fotoğrafçılık yapın

Hayvanlara ve Hayvan Barınaklarına Yardım Etmenin En Kolay 8 Yolu Fotoğrafçılık yeteneklerinize güveniyorsanız yine minimum eforla barınak hayvanlarına yardım edebilirsiniz. Hayvan sahiplendirme süreçlerinde en önemli özelliklerden biri de ilanlarda kullanılan fotoğraflar. Amatörce çekilmiş kalitesiz fotoğraflar yerine hayvanların en mutlu ve sevimli hallerinde çekilmiş güzel fotoğrafları sahiplenmek isteyen insanları ilk bakışta daha çok cezbettiği için ilanlarda kullanılan fotoğrafların özenli olması çok önemli. Akıllı telefonunuzla ya da fotoğraf makinenizle çektiğiniz fotoğraflar yine minimum eforla maksimum yardım etmenize sebep olabilir.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

5. Özel günleriniz için bağış yapılmasını rica edin

Hayvanlara ve Hayvan Barınaklarına Yardım Etmenin En Kolay 8 Yolu Doğum gününüzde arkadaşlarınızdan, ailelerinizden ve çevrenizdeki bütün insanlardan size belki de çok fazla kullanmayacağınız ya da genel olarak ihtiyacınız olmayan hediyeler almaları yerine barınaklara bağış yapmalarını isteyebilirsiniz. Yine hayvan sayısının çokluğundan kaynaklanan kaynak yetersizliği sonucu maalesef ki barınakların her hayvan için ayırabildiği bütçe düşüyor. O yüzden az çok diye ayırt etmeden barınaklara yapılan her bağış çok önemli. Bir hayvansever olarak barınaktaki bir cana yardım etmek zaten sizin için en büyük doğum günü hediyesi olup, sizi mutlu etmeye yetecektir.

6. Barınakların ihtiyaçlarını tedarik etmeye çalışın

Hayvanlara ve Hayvan Barınaklarına Yardım Etmenin En Kolay 8 Yolu Genellikle barınakların çoğunda bir ihtiyaç listesi vardır. Bu listedeki eşyalardan bazılarını evinizde kullanmadığınız tişörtleri, havluları, halıları, çarşafları bağışlayarak tedarik edebilirsiniz. Oturduğunuz semtteki yerel mağazalardan ve marketlerden de çöpe atılacak eşyaları varsa kullanılabilecek olanları bağışlamalarını rica edebilirsiniz.

7. Sahiplenilen hayvanların yeni yuvalarına kavuşmasına yardımcı olun

Hayvanlara ve Hayvan Barınaklarına Yardım Etmenin En Kolay 8 Yolu Hayvanlar sahiplendirildikten sonra sahiplenen kişi eğer uzakta oturuyorsa ve kendi aracı yoksa hayvanı yeni evine ulaştırmak gerçekten çok zorlayıcı bir süreç olabiliyor. Bu yüzden eğer arabanız varsa arabayla, şehir ve yurtdışı uçuşlarınızda ilanları kontrol ederek uçakla hayvanların sıcacık ve yeni yuvalarına ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

8. Sosyal medyada paylaşımlar yapın

Hayvanlara ve Hayvan Barınaklarına Yardım Etmenin En Kolay 8 Yolu Günümüzde sosyal medyanın önemi ve etkileri tartışamayacağımız bir konuma çoktan geldi. O yüzden evde otururken gördüğünüz bir sahiplendirme veya bağış ilanını Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak ilanların daha çok insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bonus:

Hayvanlara ve Hayvan Barınaklarına Yardım Etmenin En Kolay 8 Yolu Teşekkür edin. Barınaklarda çalışan insanlar çok düşük bir ücret karşılığında, kalplerindeki hayvan sevgisi için çalışıyorlar. Ve sorumlulukları gerçekten bizim bildiğimizden ve gördüğümüzden çok çok daha ağır. O yüzden onlara bu işi yaptıkları için teşekkür ederek moral ve motivasyon kaynağı olabilirsiniz.

Kaynak : https://listelist.com/hayvanlara-ve-barinaklara-yardim-etmek/

Hayvanlara ve Hayvan Barınaklarına Yardım Etmenin En Kolay 8 Yolu


Hayvanlara ve Hayvan Barınaklarına Yardım Etmenin En Kolay 8 Yolu   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

10 Paylaşım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı