Hukuki Şartlar & Gizlilik

Sorumluluğun Reddi

 1. OKUSAM.COM’da içerik yazısı niteliğinde fikir beyan eden yazılardan ve yazı altı yorumları ile sitedeki her türlü yorum ve paylaşımdan Yazı İşleri Müdürü ve/veya Yayıncılar sorumlu değildir. Bu site, interaktif bir forum portalı olarak değerlendirilmekte; yapılan yazı paylaşımları, içerik yazılarındaki fikirler, yazarların kendi kişisel düşünceleri olduğu için yasal sorumluluk ilgili yazarlara aittir. Aynı şekilde paylaşılan her türlü yorumda da yasal sorumluluk, yorumu yazan kişilere aittir. Hukuki ihlal niteliği taşıyan yazılarla ilgili OKUSAM.COM’ne bilgi verildikten 24 saat içinde ilgili yazı askıya alınır/yayını durdurulur/veritabanından kaldırılır.
 2. Uygulanabilir yasaların izin verdiği son noktaya kadar, OKUSAM.COM, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk kapsamına giren dolaylı garantiler de dâhil olmak üzere, ama bunlarla kısıtlı kalmayacak şekilde, açık ya da dolaylı her türlü garantiyi reddeder. OKUSAM.COM, web sitesindeki malzemelerin içerisinde bulunan işlevlerin kesintisiz ya da hatadan arınmış olacağının, sorunlu yanlarının giderileceğinin ya da veritabanının ve bunları erişilebilir kılan hizmet birimi de dâhil olmak üzere tüm yazılım, eklenti ve bileşenlerin virüslerden veya başka zararlı unsurlardan arınmış olduğu garantisini vermez.
 3. OKUSAM.COM bu sitedeki ya da üçüncü şahıs sitelerindeki malzemelerin kullanımı ya da kullanım sonuçları konusunda, doğruluk, kesinlik, zamanındalık, güvenilirlik ya da başka açılardan hiçbir garanti vermez. Siz (OKUSAM.COM değil), bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılırsınız.

Sorumluluğun Sınırlanması

 1. İhmal de dâhil olmak üzere, ancak bununla da sınırlanmamak üzere, hiçbir koşulda, OKUSAM.COM; samsunhabergazete.com malzemelerinin kullanımından ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek doğrudan, dolaylı, rastlantısal, özel ya da sonuçların yol açabileceği hiçbir zarardan sorumlu değildir. OKUSAM.COM, hiçbir ticari amaç gütmediği için kullandığı her çeşit içerik, yalnızca ziyaretçileri bilgilendirme amaçlıdır. Hatalı kullanımda info@samsunhabergazete.com adresimize uyarı geçildiğinde 24 saat içinde hatalı içerik siteden kaldırılmaktadır.
 2. OKUSAM.COM’yi kullanmakla, herhangi bir kullanıcının küçük düşürücü, haysiyet kırıcı, hakaret içeren, ya da yasal olmayan davranışlarından dolayı OKUSAM.COM’nin sorumlu tutulamayacağını baştan kabul etmiş sayılırsınız.
 3. Eğer OKUSAM.COM malzemelerinden ya da OKUSAM.COM’nin herhangi bir şartından veya koşulundan hoşnut değilseniz, tek çözüm yolunuz, OKUSAM.COM’yi kullanmamaktır.
 4. Hukuken ‘mücbir sebep’ sayılan tüm hallerde, Okusam.com, işbu Sözleşme ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü tutulamaz. Bu ve bunun gibi durumlar, Okusam.com için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Okusam.com’den herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. “Mücbir sebep” terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

Son Bulma

Bu anlaşma, OKUSAM.COM tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir. Son bulma durumunda, üye/abone girişi gerektiren alanlara erişme yetkiniz artık yoktur ve bu alanlardan ve siteden bilgisayarınıza indirdiğiniz malzemelerle ilgili size getirilen kısıtlamalar ve bu anlaşmada sayılan sorumlulukların reddi ve sınırlanması devam edecektir.

Gizlilik Haklarınız

OKUSAM.COM, gizlilik haklarınıza önem verdiği için, aşağıda belirtilen şu ilkelere uyar:

 1. Bize, sizi kişisel olarak tanımlayan bilgi (“Kişisel Bilgi”) gerektiğinde bunu açıkça sorarız. OKUSAM.COM’yi işletirken size kısmi Kişisel Bilgi’lerinizi sorabilir ve/veya kullanabiliriz ve OKUSAM.COM’yi ve üçüncü parti hizmetlerin özellikleri hakkında size zaman zaman güncelleme gönderebiliriz.
 2. Daha özel kullanıcı deneyimi sunabilmek ve istatistiki bilgiler amacıyla web sitelerimizde çerez kullanılmaktadır. Web sitemizi kullandığınızda, çerez kullanımına onay vermiş olmaktasınız.

Yorumlar

 1. Yapılan yorumlardaki kural ihlallerinde yorum ve/veya üye/abone engellenebilir.
 2. Okusam.com, yorum denetiminde İçerik Politikası‘daki ilkeleri göz önünde bulundurmaktadır.
 3. Birey, kurum, kültür veya toplumları küçük düşürücü, küfür, aşağılama veya argo ifadelere izin verilmez.
 4. Telif ve kopyalama hakkı ihlallerine izin verilmez.
 5. Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşecek, milli haysiyeti ve değerleri karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek yorumlar engellenir.
 6. Reklam veya tanıtım niteliğindeki paylaşımlar engellenir.
 7. Her türlü yasal sorumluluk bu yorumları yazan şahıslara aittir.

Telif Hakları

 1. Bu sözleşme, samsunhabergazete.com alan adı üstünden içerik sağlayıcısı olan Okusam.com’nin barındırdığı tüm içerik ve eserlerin nasıl kullanılabileceğine dair bütün yasal mevzuatı ve hakları ibraz eder.
 2. OKUSAM.COM sitesinde bulunan bir içeriğin, telif hakkınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, info@samsunhabergazete.com adresimize e-posta yoluyla başvurarak a. bağlantı adresi (link), b. içeriğin telif hakkının size ait olduğu gösteren bilgi/belge/kanıt evraklarını gönderebilirsiniz. Söz konusu içerik editörlerimiz ve hukuk büromuz tarafından en kısa süre içinde incelenecek, gerekli görüldüğü taktirde içerik yayından kaldırılacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

Diğer

Bu anlaşma, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeksizin yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

Kurumsal iletişim: destek@okusam.com

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı