Ikea, Mobilyalarını Engelliler İçin Özelleştirecek ‘ThisAbles’ Projesini Duyurdu

Ikea'nın ThisAbles projesi kapsamındaki 3D yazıcı ile basılan ürünleri, mobilyaları engelliler için daha erişilebilir bir hale getiriyor.


Kullandığımı mobilyalar, engelliler için her zaman erişilebilir olmayabilir. Örneğin kulpsuz gardıroplar ve oldukça küçük anahtara sahip lambalar, engellilerin günlük hayatını zorlaştırabilir. Bu problemi çözmek için Ikea Israil, kar amacı gütmeyen Milbat ve Access Israil ile birlikte mobilyalarına yönelik 3D yazıcı ile basılmış ürünleri içeren ThisAbles’ı geliştirdi.

Ikea, Mobilyalarını Engelliler İçin Özelleştirecek 'ThisAbles' Projesini Duyurdu

ThisAbles’ta 13 farklı tasarım mevcut. Ufak bir anahtarı, dev bir anahtara dönüştürmek için ya da koltuktan kalkmayı kolaylaştırmak için çeşitli ürünler tasarlanmış durumda. Tüm ürünlerin kurulum prosedürleri, Ikea Israil’in buraya tıklayarak erişebileceğiniz YouTube kanalında açıklanıyor. ThisAbles projesi, küçük bir ürünün engelli insanlar için nasıl büyük bir fark yaratabildiğini göstermesi açısından oldukça değerli.

3D baskı dosyalarını indirmek ücretsiz. Ancak bunları kendi yazıcınızla veya 3D baskı hizmeti veren bir kuruluş yardımıyla kendiniz bastırmalısınız. Montaj için ayrıntılı talimatlar internet sitesinde de mevcut. Ikea Israil, daha fazla fikir yürütmek için kullanacağını söylediği yeni tasarımlar için de bir form sunuyor. Forma buradan ulaşarak tasarımınızı Ikea ile paylaşabilirsiniz.

Kaynak: webtekno.com

Okuduğunuz Yazının Tam Metni İçin Kaynak SiteyiZiyaret Edebilirsiniz.

Ikea, Mobilyalarını Engelliler İçin Özelleştirecek 'ThisAbles' Projesini Duyurdu


Ikea, Mobilyalarını Engelliler İçin Özelleştirecek 'ThisAbles' Projesini Duyurdu   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı