Kadın futbolu ‘Şeytan İşi’

Romanya'nın Avrupa'da en tanınan futbol kulübü FC Steaua Bükreş'in ırkçı-cinsiyetçi açıklamalarıyla meşhur Başkanı Gigi Becali, kadın futbol takımı kurmayı 'şeytan işi' olduğu gerekçesiyle reddetti


Pro TV’nin canlı yanınında telefonla soruları yanıtlayan Steaua Bükreş Başkanı, UEFA’nın kulüpten kadın futbol takımı kurmasını talep etmesi halinde ne yapacağı sorusu üzerine köpürdü.

Böyle bir talep karşısında futbolu bırakacağını iddia eden Gigi Becali, “Tanrının iradesine aykırı şeyler yapmamalısınız. Bu şeytanın aklı fikriyle müttefiklik yapmak demektir” dedi.

Kadın futbol takımları tüm dünyayı sarar, şampiyonaları yoğun ilgi toplarken Becali, “Bir kadın nasıl futbol oynayabilir” diye sorarak şu iddialarda bulundu:

“Kadının vücudu futbol oynamak için yaratılmamıştır. Bu çok tehlikeli olur… İnsan doğasına aykırıdır!”

Kadının güzel olmak, karşı cinsi cezbetmek için yaratıldığını, kadının futbol oynamasına izin verilmemesi gerektiğini savunan Becali, kadınlara illa spor yapacaklarsa hentbol, voleybol, basketbol oynamalarını, ama saldırgan sporlara yönelmemeleri ‘tavsiyesinde’ bulundu.

2003’te kulübün arazisi üzerinden Romanya ordusuyla değiş tokuşa giderek milyoner olan Becali’nin şiddet ve ırkçılık sicili çok kalabalık. 2012’de Florent Sinama-Pongolle ile sözleşme yapmaya yanaşmazken bunu Liverpool’un eski futbolcusunun siyah olmasıyla gerekçelendirdi. Queen grubunun solisti Freddie Mercury eşcinsel olduğu için ‘We will rock you’ şarkısının Steaua’nun stadyumunda çalınmasını yasakladı. Son incilerini sosyal medya tepkisiz bırakmadı.

Chris Williams, Becali’ye ‘pislik herif’ derken domuz emojisi kullandı.

Kieran Theivam (Tayvam) “60 yaşındaki Becali hala doğduğu yılda kaldığını gösterdi” dedi.

Becali’nin mahkumiyet almış bir suçlu olduğunu da hatırlatan Kimberly McCauley “Becali siyah futbolculara maymun demiş, eşcinselleri yasaklamaya çalışmış, kamuoyu önünde sinirlendiğinde şiddet kullanmış biri. Üst düzey futbola müdahil kesinlikle en kötü kişi” değerlendirmesini yaptı.

Gustav Rydergård ‘Becali’nin nasıl bir gerzek olduğunu hala bilmeyen varsa bu sayede onların da öğrendiğini’ ifade etti.

FirstTouch Africa hesabı, “Becali, feminizm niye var sorusunun yanıtı” yorumunu yaptı.

​Daniel Hanney “İnsan doğasına aykırı tek şey onun gibi düşünen insanlar” görüşünü dile getirdi.

Loyal Football Co. ‘Becali gibiler olmaksızın futbolun çok daha iyi olacağı’ görüşündeydi.

Phillip Tucker “Yaşayan dinazor” derken NWSLVAR isimli kullanıcı “Hangi tanrı? Uçan Spagetti Canavarı mı? R’amen” diye dalga geçti.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Kadın futbolu 'Şeytan İşi'


Kadın futbolu 'Şeytan İşi'   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı