Kendisini Başrol Gibi Hissetmek İsteyenlere: 8 Muhteşem Filmden 8 Muhteşem Mekan


11 Paylaşım

Uçsuz bucaksız diyarlarda birbirinden muhteşem kahramanların inanılmaz görüntüler eşliğinde çıktıkları maceralara hangimiz özenmedik ki? Gerek kendimizi bir karakterin yerine koyarak gerek tüm replikleri sonuna kadar ezberleyip filme eşlik ederek diyar diyar dolaşmayan var mı aramızda? Hele, o muhteşem görüntülerin çekildiği yerlere gitmeyi hangimiz planlamadık ki? Bu planlarını gerçekleştirmek isteyenler için fantastik filmleri geçtiği konumları yazdık. Kostümlerinizi hazırlayın, valizlerinizi toplayın ve listemizden kendinize bir yer seçin. Sıradaki gezimiz nereye olacak?

Açlık Oyunları – Kuzey Karolina Ormanları

Kendisini Başrol Gibi Hissetmek İsteyenlere: 8 Muhteşem Filmden 8 Muhteşem Mekan

Hayatta kalmak için verilen mücadelede, kendimizde parçalar bulmamızı sağlayan “Açlık Oyunları”, hepimizin hayatı sorgulamasına ve gerçekleri bir kere daha kabul etmesine sebep oldu. Katniss’in verdiği mücadele, bir sistemin yenilgiye uğratılması hepimize ilham verdi. Tüm bunlar olurken de, savaşların ve diyalogların geçtiği mekanlar hepimizi büyüledi.

Eğer Katniss’in hayatına doğru bir yolculuğa çıkmak isterseniz, Amerika’ya doğru bir yolculuk yapmanız yeterli olacaktır. Amerika’nın doğusunda yer alan Kuzey Karolina eyaleti, balta girmemiş ormanlara da sahip. İçinde birden fazla park ve bolca şelale içeren Kuzey Karolina ormanları, doğayla baş başa kalmak isteyen maceraperestler için de oldukça güzel bir seçim olacaktır.

Gladyatör – Ait Ben Haddou

Kendisini Başrol Gibi Hissetmek İsteyenlere: 8 Muhteşem Filmden 8 Muhteşem Mekan

Fas, coğrafi güzelliği ve fotojenik yapısıyla birçok film yapımcısının dikkatini çekmeyi başarmış bir ülke. Tarihi konulara sahip çoğu filmi mutlaka buralara ayak basmıştır. Ünlü film Gladyatör de onlardan biri…

Sahra ile Marakeş arasında yer alan bir köy olan Ait Ben Haddou, otantik yapısıyla oldukça estetik bir görüntü sunuyor. Görselliğe doymak isteyenler ve Russell Crowe’un karşısına geçmeye cesareti olacak herkese mutlaka tavsiye ediyoruz.

Godfather – Savoca Köyü

Kendisini Başrol Gibi Hissetmek İsteyenlere: 8 Muhteşem Filmden 8 Muhteşem Mekan

Tüm aile toplanmış, sokaklara kadar yayılan bir şenlik havası etrafa saçılmış. Biraz mutluluk, biraz gerilim her yerde seziliyor. Her an her şey olabilir farkındasınız ama bir yandan da İtalya’nın oynak ezgileri sizi oldukça eğlendiriyor. Corleone ailesinin bu mutlu gününde yanında olmak istemez miydiniz? O zaman size reddedemeyeceğiniz bir teklifimiz var.

Bu atmosferi birebir yaşamak isterseniz, Sicilya’da bulunan Savoca Köyü ziyaretinizi bekliyor. Sicilya’nın kendine has havası ve kültürü sizi hemen içine alacakken aynı zamanda sizi bir anda entrikanın, dramanın ve ihtirasın da içine yollayacak.

Yüzüklerin Efendisi – Matamata Platoları

Kendisini Başrol Gibi Hissetmek İsteyenlere: 8 Muhteşem Filmden 8 Muhteşem Mekan

Yüzüklerin Efendisi, fantastik türün baş kitabı olarak sayılabilir. Oldukça başarılı bir seri olarak tarihe geçen kitaplar, J.R.R Tolkien’in de ne kadar önemli bir yazar olduğunu hepimize gösterdi. Daha sonrasında çekilen filmler de birebir aynı başarıyı yakaladılar. Bu kadar görkemli bir serinin de, elbette görkemli mekanları vardı.

Hayatı şeker tadında yaşayan, günde iki kahvaltı eden, durmadan dans eden, kafası iyi olan Hobbitler’in yaşadığı Shire Köyü’ne özenmeyenimiz de çok azdır diye tahmin ediyorum. Hobbitler’in o neşeli hayatının bir parçası olmak isterseniz, Yeni Zelanda’ya yolunuzun düşmesi yeterli. Büyüleyici doğasıyla Yeni Zelanda size fantastik bir tatil sunacakken, Matamata Platoları’nda ufak bir tur yapmanız da, size fantastik dünyanın kalbinde hissettirecek.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Star Wars – Tunus Çölü

Kendisini Başrol Gibi Hissetmek İsteyenlere: 8 Muhteşem Filmden 8 Muhteşem Mekan

Luke Skywalker ile ilk tanıştığımız anlar gözünüzde canlandırın. Koskocaman bir çölün ortasında inanılmaz bir Jedi olduğunun farkında olmayan Luke olacaklardan habersiz günlerini geçirmektedir. İki güneş tepede parlarken, Luke amcasıyla yaşamaya devam etmektedir. Ancak, hayatı tamamen değişmek üzeredir çünkü R2-D2 ve C-3PO yanlışlıkla Luke’un amcasına satılmışlardır.

Yaşadıkları evden, bulundukları ortama kadar birebir aynı haliyle tutulan set, Tunus Çölü’nde yer alıyor. Tatooine gezegeninin kurgusunun geçtiği alan, bir zamanlar turistlerin çok büyük ilgisini toplamış ve daha sonrasında da, otel olarak hizmet vermeye başlamış. Eğer siz de kendinizi bu muhteşem filmin bir parçası gibi hissetmek isterseniz, Hotel Sidi Driss’e rezervasyon yaptırmanız yeterli olacaktır.

Vicky Cristina Barcelona – Oviedo

Kendisini Başrol Gibi Hissetmek İsteyenlere: 8 Muhteşem Filmden 8 Muhteşem Mekan

Woody Allen’ın ünlü filmlerinden Vicky Cristina Barcelona’yı hatırlamayan yoktur. Javier Bardem’in spontane bir şekilde kızları Oviedo’ya kaçırdığını da eminim çok net bir şekilde hatırlıyoruz. Ne de olsa, gönlümüzde bir yerde bir yanda uçağa binip başka bir yere uçabilme arzusu yatıyor. Uçak yolculuğunu garantileyemesek de, hafta sonu kaçamağı olarak gittikleri Oviedo’yu siz de ziyaret edebilirsiniz.

İspanyol kültürünün buram buram hissedebileceğiniz bu küçük kasabada, hem flamenkoyla gitarın hem de tapasla sangrianın tadına varabilirsiniz. Kuzey İspanya’da bulunan Asturias özerk bölgesinin başkenti olan Oviedo, size oldukça romantik bir zaman geçirtecek.

Mad Max – Namib Çölü

Kendisini Başrol Gibi Hissetmek İsteyenlere: 8 Muhteşem Filmden 8 Muhteşem Mekan

Uçsuz bucaksız çölde canımız uğruna tam gaz gittiğimizi hayal edelim ya da nereye varacağını bilmediğimiz koskocaman bej bir alanda, özgürce dolandığımızı… O heyecanı ve bilinmezliği hissediyor musunuz? Eminiz, Mad Max izlerken de koltuklarınıza sıkıca yapışmışsınızdır.

Eğer bu macerayı siz de tatmak istiyorsanız, Güney Afrika’daki Namib Çölü’ne bir ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. Sonu olmayan çölde gezerken, sizi bir de sürpriz bekliyor olacak. Eğer yeterince sabrederseniz ve uzun yol katederseniz, bu doğa harikasının sonu Atlas Okyanusu’na çıkıyor. Çölle okyanus nasıl birleşir; bunu birebir deneyimleyebilirsiniz.

Harry Potter – Leadenhall Market

Kendisini Başrol Gibi Hissetmek İsteyenlere: 8 Muhteşem Filmden 8 Muhteşem Mekan

Gözlerinizi kapatın ve hayal edin. O beklediğiniz mektup en sonunda gelmiş. Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na kabul edildiniz! Şimdi sırada okul için gereken malzemelerinizi almanız lazım. Bu sebeple, hemen kendinizi Diagon Alley’a atıyorsunuz ve Olliwander’in dükkanına gidiyorsunuz. Bu heyecanlı yolculuğunuzun ilk adımın atmak size nasıl hissettirdi? Asanız ve baykuşunuz gözünüzde canlandı mı?

Eğer siz de kendinizi bu maceranın parçası hissetmek isterseniz, Londra’da bulunan Leadenhall Market’ı ziyaret etmeniz yeterli. Leadenhall Market, Londra’nın merkezinde yer alıyor ve hem film setinde olmak isteyenler için hem de güzel bir alışveriş yapmak isteyenler için eşi benzeri olmayan bir deneyim sunuyor.

Kaynak : https://listelist.com/filmlerin-gercek-mekanlari/

Kendisini Başrol Gibi Hissetmek İsteyenlere: 8 Muhteşem Filmden 8 Muhteşem Mekan


Kendisini Başrol Gibi Hissetmek İsteyenlere: 8 Muhteşem Filmden 8 Muhteşem Mekan   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

11 Paylaşım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı