Kerimcan Durmaz, Kesilen 8 Ayrı Vergi Cezasına İtiraz İçin Mahkemeye Çıktı

Son dönemde sosyal medya uzmanlarının gelirlerini mercek altına alan Maliye, ünlü fenomen Kerimcan Durmaz’a 8 ayrı rapor hazırlayarak ceza kesti. Kerimcan Durmaz bu cezalara itiraz etti. Durmaz’ın davaları peş peşe görüldü.


11 Paylaşım

Sosyal medya fenomenleri, katıldıkları etkinlikler ve yaptıkları tanıtımlardan kazanç elde ediyor. Bu kazançlar bazen astronomik olarak kabul edilebilecek noktalara ulaşıyor.

Kerimcan Durmaz, Kesilen 8 Ayrı Vergi Cezasına İtiraz İçin Mahkemeye Çıktı

Bakırköy Vergi Dairesi, 2017’de gelen bir ihbar üzerine fenomen Kerimcan Durmaz’ın defterlerini incelemeye başladı. Yapılan incelemeler sonunda Durmaz hakkında 8 ayrı rapor düzenlendi. Raporların her biri için ayrı ayrı ceza alan Durmaz, hem elde ettiği gelirler hem de kullandığı ürünlerin ödenmeyen KDV’si yüzünden para cezasına çarptırıldı. Pahalı kıyafet, çanta gibi eşyalarının ticari faaliyet amaçlı kullanıldığını belirleyen maliye, Durmaz’a 80 bin TL ceza kesti. Bir dosyada ise Durmaz’ın ‘özel usulsüzlük cezası’ aldığı görüldü. Bu ceza da 38.790 TL oldu.

Durmaz, yaptığı savunmada vergilerini ödediğini ve hesabına gelen paranın borç alacak ilişkisinden kaynaklandığını söyledi. Bakırköy Vergi Müdürlüğü ise savunmasında paranın ticari faaliyet kaynaklı olduğunu söyledi.

Kerimcan Durmaz “Son üç yıldır elde ettiğim kazancın vergisini düzenli olarak ödüyorum. Ancak daha önceki yıllarda, bu konuda yeterli bilgiye sahip değildim. Benim gibi diğer arkadaşlar da öyle. O dönemler için kesilen cezalar var. Ben de bunların iptali için dava açtım. Duruşma gününü de unutmuşum. Son anda avukatım olmadan duruşmaya katıldım. Bu nedenle iyi bir savunma da yapamadım zaten” dedi.

Kerimcan Durmaz, Kesilen 8 Ayrı Vergi Cezasına İtiraz İçin Mahkemeye Çıktı

Raporlarda geriye dönük olarak 5 yıllık faaliyetler incelendi. Kerimcan Durmaz ile ablası Neşe Fişek’e ait şirket arasındaki para transferleri ve Durmaz ile menajeri arasındaki para akışı da incelemelere takıldı.

Sosyal medya fenomenleri, yüklü vergi cezasından kurtulmak için ‘pişmanlıkla vergi ödeme’ imkanından faydalanabiliyorlar.

Kaynak: webtekno.com

Okuduğunuz Yazının Tam Metni İçin Kaynak SiteyiZiyaret Edebilirsiniz.

Kerimcan Durmaz, Kesilen 8 Ayrı Vergi Cezasına İtiraz İçin Mahkemeye Çıktı


Kerimcan Durmaz, Kesilen 8 Ayrı Vergi Cezasına İtiraz İçin Mahkemeye Çıktı   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

11 Paylaşım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı