Meraklısına Sus ve Paramı Al Dedirtecek 10 Teknolojik Ürün


İnternet ortamında gezinirken karşınıza çıkan bazı ürünler vardır ki, onları gördüğünüz an “Sus ve paramı al” demek istersiniz. Kimi zaman sevdiğiniz bir oyunla, kimi zaman bir sinema ya da dizi yapımıyla, kimi zamansa diğer ilgi alanlarınızla alakalı olarak üretilmiş bu ürünler cüzdanınıza ulaşmayı bir şekilde başarırlar. Bu listemizde tam olarak bu tarz ürünlere el atıyoruz. Starcraft’tan Borderlands’e, Star Wars’tan Star Trek’e kadar birçok temada üretilmiş ilginç teknolojik ürünler karşınızda.

1. Star Wars R2-D2 masaüstü süpürgesi

Meraklısına Sus ve Paramı Al Dedirtecek 10 Teknolojik Ürün

Listemize artık klasikleşmiş bir karakterle, R2-D2 ile başlıyoruz. Star Wars lisanslı ürünler arasındaki en ilginç seçeneklerden biri olan R2-D2 masaüstü süpürgesi, masasındaki kırıntılardan şikayetçi olan Star Wars hayranları için üretilmiş. 13,5 cm yükseklikte bir mini elektrik süpürgesi olan bu cihaz, USB’den güç alarak çalışıyor ve masanızın üstündeki kırıntı sorununu en eğlenceli şekilde ortadan kaldırmayı hedefliyor. Ürünün yurtdışındaki satış fiyatı 18 euro civarında.

2. Starcraft Protoss Pylon USB şarj cihazı

Meraklısına Sus ve Paramı Al Dedirtecek 10 Teknolojik Ürün

Bir Starcraft hayranıysanız ve oyundaki favori ırkınız Protoss ise bu cihaza aşık olacaksınız. Efsanevi Starcraft serisindeki en önemli yapı birimlerinden biri olan Pylon, masanızın üstünde mobil cihazlarınızı şarj etmek için hazır bekliyor. Aynı anda iki mobil cihazı şarj edebilen ve 2.1 amperlik çıkış gücüyle hızlı şarj da yapabilen bu cihaz, Thinkgeek imzasını taşıyor. Eğer bu nefis şarj cihazına sahip olmak istiyorsanız ürünün yurtdışı satış fiyatının 25 dolar olduğunu bilmelisiniz.

3. Akıllı telefonla yönetilen motorlu kağıt uçak

Meraklısına Sus ve Paramı Al Dedirtecek 10 Teknolojik Ürün

Çocukluğumuzdan beri hepimiz kağıt uçak yapmayı denemişizdir. Her kağıt katlamamızda en uzağa süzülecek uçak modelini geliştirmeyi hayal ederken çoğunlukla hayal kırıklığına uğramış, yere çakılan kağıt uçaklarımızı buruşturup çöpe yollamışızdır. Listemizin bu ürünü, bir kağıt uçaktan alacağınız uçuş keyfini en üst seviyeye taşıma garantisi veriyor. PowerUp 3.0 adlı bu ilginç ürün, akıllı telefonunuzla iletişim kuran pervaneli motoru sayesinde tam 10 dakika boyunca kesintisiz olarak uçabiliyor. Dahili pili USB üzerinden şarj olan motor, kendiniz katlayacağınız bir kağıt uçağın üzerine monte edilerek kolayca kullanılıyor. Bu sete sahip olmak istiyorsanız cüzdanınızdan 41 euro’luk bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

4. Doctor Who Tardis mini buzdolabı

Meraklısına Sus ve Paramı Al Dedirtecek 10 Teknolojik Ürün

Her ne kadar sıcak yaz günleri artık geride kalmış olsa da, içeceklerinizi masanızın üstünde buz gibi saklamak için bu ürün harika bir seçenek. Doctor Who hayranlarına özel olarak üretilmiş olan Tardis mini buzdolabı 6 adete kadar 330 ml kutu içecek soğutabiliyor. Lisanslı bir ürün olan bu mini buzdolabının kapağını açtığınızda Tardis’in VWORP VWORP sesini duyabiliyorsunuz. Doctor Who izlemeye kendinizi kaptırmışken içecek almak için buzdolabına gitmeye üşeniyorsanız bu tarz bir ürüne sahip olmanızda fayda olduğunu düşünüyoruz.

5. Star Wars Millennium Falcon Quadcopter Drone

Meraklısına Sus ve Paramı Al Dedirtecek 10 Teknolojik Ürün

Yine Star Wars hayranlarının dibini düşürecek bir lisanslı ürünle karşı karşıyayız. Serinin ikonik uzay gemisi Millennium Falcon’u uçurmak istiyorsanız önünüzdeki en net fırsat bu olsa gerek. Dört pervaneli bir drone olan ve Air Hogs firması tarafından üretilen Star Wars Millennium Falcon Quadcopter, önde ve arkada bulunan mavi ışığıyla göz alıyor. Jiroskopu sayesinde havada sabit bir şekilde asılı durabilen drone, 2,4 GHz frekans desteğine sahip kumandasıyla 60 metre uzaklığa kadar uçurulabiliyor. Çalıştırmak için 6 adet AA pile ihtiyaç duyacağınız bu çekici drone’un fiyatı 100 euro civarında.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

6.  Mini Cooper S optik mouse

Meraklısına Sus ve Paramı Al Dedirtecek 10 Teknolojik Ürün

Karşınızda duran tatlılık abidesi Mini Cooper S bir model araba değil, her gün elinizin altında hissedebileceğiniz bir optik mouse. Mini Cooper hayranları için özel olarak üretilmiş olan bu mouse, özellikle ofis ortamında fark yaratmak isteyenler için harika görünüyor. Tuşları ve scroll’u motor kaputu kısmında gizlenmiş olan mouse ne kadar ergonomiktir bilemiyoruz ama ön farlarında bulunan dahili LED’lerle birlikte bu cihaz içinizdeki Mini Cooper aşkını coşturma garantisi veriyor. bu mouse, Kablolu yapıda olan Mini Cooper S mouse 800 ila 1600 dpi arası tarama çözünürlüğü sunuyor. Cihaz yurtdışında 20 dolar civarı fiyatlarla satılıyor.

7. Star Trek Phaser uzaktan kumanda

Meraklısına Sus ve Paramı Al Dedirtecek 10 Teknolojik Ürün

Efsane bilim-kurgu serisi Star Trek’i izlemiş olanlar Phaser adlı enerji silahını birçok karakterin kullanımıyla görmüşlerdir. Yeri geldiğinde düşmanı bayıltmaya, yeri geldiğindeyse öldürmeye yarayan bu kurgu silah gerçeğe dönüştü. Ancak bu silah artık garip uzay yaratıklarını etkisiz hale getirmeye değil evinizdeki ya da ofisinizdeki uzaktan kumandalı cihazları kontrol etmeye yarıyor. Star Trek: The Original Series lisanslı bir ürün olan Star Trek Phaser uzaktan kumanda, neredeyse tüm uzaktan kumandalı cihazlarla senkronize olabiliyor. 3 adet dahili bellek bankasında 36 adete kadar jest odaklı hareket komutu kaydedebildiğiniz bu cihaz, uzaktan kumandalı eşyalarınızı yönetmeyi farklı bir keyif haline getiriyor. Star Trek Phaser’ın fiyatı ise epey tuzlu. Bu cihaza sahip olmak isteyenlerin 150 doları gözden çıkarması gerekiyor.

8. Borderlands Claptrap konuşan araç şarj istasyonu

Meraklısına Sus ve Paramı Al Dedirtecek 10 Teknolojik Ürün

Borderlands serisinin en tatlı karakterlerinden biri olan Claptrap artık hep yanınızda olabilir. Bu eğlenceli robotu gerçek hayatta gerçek boyutuyla kullanmak tabii ki mümkün değil ama en azından otomobilinizde cep telefonunuzu şarj ederken size yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Üzerinde iki adet USB yuvası bulunan ve çakmak girişine bağlanarak kulllanılan Borderlands Claptrap araç şarj istasyonu, otomobillerin bardaklık gözüne tam oturacak şekilde tasarlanmış. Mavi LED ışığa ve konuşabilme özelliğine sahip olan mini Claptrap aracınızda dikkatinizi dağıtır mı bilemiyoruz ama fikren son derece eğlenceli görünüyor. Bu cihazın fiyatı Thinkgeek’te 40 dolar.

9. OWI Robotik Kol

Meraklısına Sus ve Paramı Al Dedirtecek 10 Teknolojik Ürün

Robotları seven, kendine uğraş arayan ya da küçük işlerde bile üşengeçlik yapabilenler için harika bir robotla karşınızdayız. OWI robotik kol, beş kontrolcülü uzaktan kumandasıyla objeleri a noktasından b noktasına taşımanın en eğlenceli yolu. Eğlenceli demişken unutmadan belirtelim, bu cihaza alışana kadar muhtemelen epey ter dökmeniz gerekecek. Çünkü insan kolundan çok daha basit yapıda olmasına rağmen beş farklı kontrolcüyle yönetilen OWI, akıcı kullanım için ustalık gerektiriyor. OWI robotik kolun fiyatı 50 dolar civarında.

10. Portal 2 Sentry Turret masaüstü koruyucu

Masasının yanına yaklaşılmasından nefret eden bir Portal 2 hayranı için dünya üzerinde bundan daha çekici bir ürün olacağını sanmıyoruz. Oyunun unutulmaz öğelerinden biri olan Sentry Turret’in masaüstünde duran hali olarak nitelendirebileceğimiz bu cihaz, hareket algılayıp 11 farklı tehditkar ses çıkarabiliyor. USB üzerinden güç alan Sentry Turret masanızdan kimi ne kadar uzak tutabilir bilemiyoruz ama tek kelimeyle harika görünüyor. Bu cihazın fiyatı 30 dolar civarında.

Kaynak : https://listelist.com/meraklisina-sus-ve-parami-al-dedirtecek-10-teknolojik-urun/

Meraklısına Sus ve Paramı Al Dedirtecek 10 Teknolojik Ürün


Meraklısına Sus ve Paramı Al Dedirtecek 10 Teknolojik Ürün   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı