Microsoft’tan, Torrent için Windows Sandbox Özelliği

Microsoft, şüpheli uygulamaların ana bilgisayardan yalıtılmış harici bir sanal makinede çalıştırılmasını sağlayan Windows Sandbox özelliğini duyurdu. Özellik, virüs nedeni ile kullanımı azalan torrent istemcilerin yeniden popülerleşmesine neden olabilir.


Dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft, Windows kullanıcılarının ziyadesiyle hoşuna gidecek bir özellik olan Windows Sandbox’ı resmen duyurdu. Windows 10 19H1 ile birlikte Windows 10 Pro ve Windows 10 Enterprise sürümlerine gelecek olan özellik, dünyanın en popüler masaüstü işletim sisteminin güvenliğine güvenlik katıyor.

Microsoft'tan, Torrent için Windows Sandbox Özelliği

Microsoft’un ilk kez bu yılın başlarında ‘InPrivate Desktop’ adı ile duyurusunu gerçekleştirdiği bir güvenlik özelliği olan Windows Sandbox, kullanıcıların şüpheli bir uygulamayı Windows’tan yalıtılmış, sanal bir bilgisayarda çalıştırmasını sağlıyor. Yani bir anlamda üçüncü parti sanal bilgisayar programlarına olan ihtiyacınız ortadan kalkıyor.

Yapay Zeka, Şimdi de Okullarda İşaret Dilini Öğretecek

Windows Sandbox, Windows Containers’ta kullanılan teknolojiler üzerine kurulan hafif bir sanal makinedir. Bu sanal makine, Microsoft’un entegre zamanlayıcı adını verdiği yeni bir teknolojiyi kullanıyor. Bu teknoloji, Windows Sandbox’ın ne zaman çalışacağına karar vererek kullanıcılara güvenlik konusunda ciddi şekilde yardımcı oluyor.

Microsoft'tan, Torrent için Windows Sandbox Özelliği


Microsoft'tan, Torrent için Windows Sandbox Özelliği   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı