Nefes Kesici Heykellerle İsveç’in ‘Buz Oteli’

İsveç’in meşhur buz oteli her kış yeni heykellerle süslenerek müşterilerine merhaba diyor. Bu yılki heykeller de muhteşem gözüküyor.


İlginç konseptlere sahip oteller her zaman için internette ilgi çeken ve turistlerin de farklı deneyimler yaşamak için ciddi meblağları gözden çıkarmasını sağlayan yerlerdir. Bu oteller arasında en bilinenlerinden bir tanesi hiç şüphe yok ki insanın içine işleyen soğuğa sahip bu otel.

Nefes Kesici Heykellerle İsveç’in 'Buz Oteli'

Aslına bakarsanız, bu odaların olayı bu: Odalar buzun şekillendirilmesiyle ortaya çıkıyor. İç dekorasyonda da şekillendirilmiş buz kullanılıyor. İsveç’in Jukkasjarvi kentinde yer alan buz otel, bu yıl 29. kez kapılarını açıyor.

Nefes Kesici Heykellerle İsveç’in 'Buz Oteli'

Buz ve karın karışımından elde edilen ve “snice (karbuz?)” adı verilen bir malzemenin ve yakınlarda bulunan, donmuş bir nehirden elde edilen buzun harmanlanarak kullanıldığı otelde 13 oda bulunuyor. Otelin her odasının ayrı bir konsepti var. Bu konseptler arasında sualtı, bir VW minibüs heykelinin de yer aldığı hippi yaşamı, şeker dükkanı gibi konseptler var.

Nefes Kesici Heykellerle İsveç’in 'Buz Oteli'

Otelin hemen bitişiğindeki, güneş enerjisi kullanan ve yıl boyunca açık olan bir otel de var ama esas sansasyonu yıllardır buz oteli yaratıyor. Buz otelinin tamamı soğuk değil aslında. Sıcak odalar, bir restoran ve bar, bir seramoni salonu da tesise dahil. Misafirlerin ilgisi ise tabii ki çeşitli ülkelerden sanatçıların katılımıyla şekillenen buz odalara yönelik oluyor.

Nefes Kesici Heykellerle İsveç’in 'Buz Oteli'

Gecelik konaklama ücreti 1500 TL’nin üzerinde olan otelde kalmayı planlıyorsanız sıkı giyinin, ayağınıza kat kat çorap giyin ve termal içliklerinizi unutmayın. Otel odaları dönem boyunca -5 derecede tutuluyor. Yani suyunuzu buzdolabına koyun ki donmasın.

Nefes Kesici Heykellerle İsveç’in 'Buz Oteli'


Nefes Kesici Heykellerle İsveç’in 'Buz Oteli'   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı