Neredeyse Her İnternet Sitesini Gece Modunda Kullanabileceğiniz Eklenti: Dark Reader

Gece modu olmadığı için gözlerinizi yoran internet sayfalarından sıkıldıysanız Dark Reader eklentisi tam da size göre. Chrome, Firefox ve Safari tarayıcıları için ücretsiz olarak kullanılabilen bu eklenti sayesinde neredeyse her internet sitesini gece modunda kullanabileceksiniz.


10 Paylaşım

Son dönemde uygulama geliştiricileri ve işletim sistemi yazılımcıları, geliştirdikleri ürünlerin kullanıcılar tarafından karanlıkta kullanıldığında rahatsız edici olabileceğinin farkına varmış durumdalar. Apple’ın macOS Mojave işletim sisteminde sunduğu gece modu, Microsoft’un Windows 10’da sunduğu gece ışığı gibi özellikler, bunun en büyük örneği. Geceleri internette vakit geçirenler için ise Dark Reader isimli eklenti geliştirilmiş durumda.

İnternet tarayıcılarının içinde gece modu temaları olsa da çoğu internet sitesinde bu temalar etkisiz kalabiliyor. Chrome, Firefox ve Safari internet tarayıcılarından birini kullanıyorsanız, Dark Reader size neredeyse her internet sitesinde gece modunu kullanma imkanı sunuyor. Dark Reader’ı tarayıcınıza eklemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1. Dark Reader’ın internet sitesine girin:

Neredeyse Her İnternet Sitesini Gece Modunda Kullanabileceğiniz Eklenti: Dark Reader

Dark Reader’ın sitesine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Dark Reader’ın internet sitesine girdiğinizde, sizi karşılayan ekrandan kendi tarayıcınızı seçin. Ardından site, sizi tarayıcınızın eklenti mağazasına yönlendirecektir.

2. Eklenti mağazanızdan “Tarayıcıya Ekle” seçeneğine tıklayın:

Neredeyse Her İnternet Sitesini Gece Modunda Kullanabileceğiniz Eklenti: Dark Reader

Tarayıcınıza Dark Reader eklentisini eklediğinizde artık onu kullabilir durumda olacaksınız.

3. İnternet sitelerinin görsel ayarlarını, Dark Reader eklentisi ile yapabilirsiniz:

Neredeyse Her İnternet Sitesini Gece Modunda Kullanabileceğiniz Eklenti: Dark Reader

Sağ üst köşedeki Dark Reader ikonuna tıklayarak eklenti ayarlarına ulaşabilirsiniz. Parlaklık ve Kontrast ayarını yapabileceğiniz bu ekrandan, internet sitelerindeki yazı tipini de değiştirebilirsiniz.

Dark Reader, geceleri göz yormayan bir internet deneyimi sunsa da tamamen mükemmel diyemeyiz. Eklentinin sitelerin orijinal renklerini değiştirmesi, bazı internet sitelerinin geç yüklenmesine sebep olabilir. Bu gecikme kimi zaman can sıkıcı boyutlara ulaşabiliyor.

Ayrıca yeni bir internet sitesine geçerken ya da yeni bir sekme açarken, anlık bir parlama görülebiliyor. Eklentinin sitenin renklerini dönüştürmeden hemen önceki süreçte yaşanan bu parlama, bazı kullanıcıların istemediği bir durum olabilir. Bu dezavantajlara rağmen Dark Reader’ı kullanmak isterseniz, yukarıdaki adımları izleyerek tarayıcınıza etkili bir gece modu kazandırabilirsiniz.

Neredeyse Her İnternet Sitesini Gece Modunda Kullanabileceğiniz Eklenti: Dark Reader


Neredeyse Her İnternet Sitesini Gece Modunda Kullanabileceğiniz Eklenti: Dark Reader   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

10 Paylaşım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı