Nilgün Bodur’dan Tüm Hayatımızdan Çıkıp Gidenlere: “Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim”


12 Paylaşım

İnstagram’da organik tarifleriyle bildiğimiz, hatta şekersiz&tuzsuz&yağsız yaşama bizi tarifleriyle imrendiren Nilgün Bodur’un çoğumuz yazar yanını bilmiyorduk değil mi?

Toplam 18 yıl gibi uzun bir süre Desa, Swatch, Burberry, Lacoste, Calvin Klein ve Damat gibi ünlü markaların kurumsal iletişim direktörü olarak iş hayatını sürdüren ve daha sonra kurumsal firma ekiplerine pazarlama konusunda hizmet sunmaya başlayan Nilgün Bodur günümüzde ise sosyal medya üzerinden doğal yemek tarifleri ve bakım önerileri ile sosyal medya fenomeni olarak karşımıza çıkarak tanıttı kendini.

Mayıs ayında 2.kitabı “Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim”i 8 haftada 80.000 adet sattı. Kitapta, aslında hayatımızda olanın bizi ne kadar yorsa da bunu kabullenmek istemeyenlere, aslında kabullenirsek ne kadar güzelleşeceğimizi anlatıyor Nilgün Bodur. Bunun yanında hayata dair çözümlemeleri, okuduğumuzda “hakikaten ya nasıl güzel yapmış bu tespiti” diyeceğimiz çok sayıda yazı var kitapta. Hatta Nilgün Bodur’un kendi sesinden de kitapta kesitler yayınladığı birkaç video da mevcut.

En sevdiğimiz kısım ise şu sözleri içeren kısım;

“Sadece hayatta değil, ayakta da kalarak, mutlu olarak, kahkaha atarak yeneriz düşmanlarımızı. En büyük intikam, intikamı bile düşünmemektir. En büyük intikam, bizsizliktir. En büyük intikam, senin aynada gördüğünü onun artık görememesidir…”

Kitabın tanıtım bülteninde ise kitaptan bir kesit yer alıyor;

Bir sene kadar önce eşyalarımı toplayıp sessiz sedasız giderken biliyordum terk ettiğimin terk edenim olduğunu. Gürültü çıkarmadığım, ağlamadığım, kapıları çarpmadığım, eşyaları kırmadığım için hissediyordum bu gidişin dönüşü olmadığını. Bazı gitmeler, beceriksizce teşebbüs edilmiş intihar gibidir.

Not bırakırsın, anlatırsın, ağlarsın… Geride kalanları acıtmaya çalışırsın. Hâlâ bir umudun olduğunu gösterir bu haber veriş, kendini özetleyiş. İşte böyle ölemezsin. Bağın varsa gidemezsin. Ben not bırakmadım giderken, çıt çıkarmadım. Çıkaracağım tüm seslerin duyulmayacağını anladım. Gitmedim aslında, kabullendim ve vazgeçtim. Kapıyı kaparken, kolundan tutanın olmadığında eyleminin adının terk etmek olmadığını anladım. Terk eden, terk edilmiştir. Ardında bırakacağı gürültü sadece başarısız bir intihar girişimidir.

Yani gitmek bana ait bir eylem gibi görünürken, anladım ki giden sendin.

Bir sene sonra geriye bakıyorum da, sen gittin ya ben çok güzelleştim…

2 saat içinde bir çırpıda okuyup, daha da güçlenmek isterseniz hemencik koşun alın deriz. Hatta şu an kitap D&R’ın sitesinde %35 indirimde 🐣Şimdiden iyi okumalar dileriz!

Nilgün Bodur’dan Tüm Hayatımızdan Çıkıp Gidenlere: “Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim”


Nilgün Bodur’dan Tüm Hayatımızdan Çıkıp Gidenlere: “Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim”   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

12 Paylaşım

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı