Sektörün Yeni Prensi Tesla Model Y Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Elektrikli otomobil sektörünün en çok merak edilen modellerinden biri olan Tesla Model Y, etkileyici bir lansman etkinliği ile resmi olarak tanıtıldı.


11 Paylaşım

Birleşik Devletler merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, şirketin en yeni kompakt SUV otomobili Model Y’yi resmi olarak tanıttı. Model 3’ten daha geniş bir otomobil olan Model Y, buna karşın Model X’ten daha az hantal olmayı başarıyor. Tesla tarafından açıklanan bilgiye göre Model Y’nin sürücülerle buluşması 2020 Sonbaharını bulacak.

Sektörün Yeni Prensi Tesla Model Y Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Tesla Model Y, tek şarj ile 300 mil (~480 kilometre) yol gidebilecek ve 47 bin dolar (~260 bin TL) fiyat etiketine sahip olacak. Ayrıca otomobilin ‘Performance’ adlı bir gelişmiş versiyonu da satışa sunulacak ve bu versiyonun fiyatı da 60 bin dolardan (~330 bin TL) başlayacak. Performance versiyonun 0’dan 100 km/s hıza ulaşması yalnızca 3.5 saniye sürecek.

Tesla şirketinin kurucularından olan Elon Musk, Model Y ile ilgili olarak, “O (Model Y), bir SUV işlevselliğine sahip ama bir spor otomobil sürüşüne sahip olacak.” dedi. Tesla Model Y, bir dört çekişli versiyona da sahip olacak ve bu versiyonun fiyatı 51 bin dolardan (~280 bin TL) başlayacak. Ayrıca 2021 yılında 370 kilometre menzilli bir standart model de satışa sunulacak ve bu modelin fiyatı 39 bin dolar (~210 bin TL) olacak.

Sektörün Yeni Prensi Tesla Model Y Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Model Y’nin güvenlik testlerinden 5 yıldız almasını beklediğini belirten Elon Musk, aracın sağlamlığı ile ilgili olarak, “Şu ana kadarki en güvenli orta segment SUV.” şeklinde konuştu. Genel anlamda Model 3’e fazlasıyla benziyor olsa da aracın ondan çok daha fazla özelliğe ve konfora sahip olduğu belirtiliyor.

Model Y, 1.86 metre/küp bir bagaj hacmine sahip. Ayrıca 2021 yılından sonra 7 kişinin araca sığmasına izin verecek üçüncü bir oturma sırası da sunulacak. Elon Musk, Model Y’nin yalnızca birkaç yazılım yükseltmesi ile gelecekte otonom sürüş yeteneklerinden bazılarına sahip olabileceğini dile getirdi.

Kaynak: webtekno.com

Okuduğunuz Yazının Tam Metni İçin Kaynak SiteyiZiyaret Edebilirsiniz.

Sektörün Yeni Prensi Tesla Model Y Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı


Sektörün Yeni Prensi Tesla Model Y Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

11 Paylaşım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı