Soylu: Burunlarından fitil fitil getirmezsek Allah bize hesabını sorsun

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Evlatlarımız şu anda havadan ve karadan operasyonda. 13-14 yaşındaki kızları dağa getirip, o Murat Karayılan ve Cemil Bayık hayvanına tecavüz ettirenlerin burunlarından fitil fitil getirmezsek Allah bize hesabını sorsun" dedi.


Soylu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Kızılcahamam ilçesinde vatandaşlara hitap etti. PKK’ya katılımların son 30 yılın en düşük seviyesinde olduğunu ifade eden Soylu, PKK’yı hem dağlarda hem Irak’ın kuzeyinde hem Suriye’de köşeye sıkıştırdıklarını söyledi.

Soylu, PKK’nın uluslararası güçlerce kullanıldığının PKK’lıların ifadelerine de yansıdığını söyleyerek, “Ne ihanetler yapmışlar. Ne ihanetler ortaya koymuşlar. Amerika, Kandil’e teknoloji, para, silah açısından yapmadığı yardım ve desteği bırakmamış. Bugüne kadar yapmadıkları kalmamış. Az buçuk ayağa kalkmamızı onun için istemiyorlar” diye konuştu.

Süleyman Soylu, dağlarda 700 PKK mensubu kaldığını yineleyerek, “Evlatlarımız şu anda havadan ve karadan operasyonda. 13-14 yaşındaki kızları dağa getirip, o Murat Karayılan ve Cemil Bayık hayvanına tecavüz ettirenlerin burunlarından fitil fitil getirmezsek Allah bize hesabını sorsun” ifadesini kullandı.

Terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürdüklerini dile getiren Soylu, şunları kaydetti. “PKK’ya katılımın en çok olduğu yer İstanbul’da Esenyurt HDP İlçe Teşkilatı. Doğu ve güneydoğuda artık katılım yapamıyorlar. Cesaretlendiremiyorlar kimseyi. Milletin onlardan sıdkı sıyrılmış. Esnaftan haraç alamıyorlar. Eskiden terörist cenazelerine gidiyorlardı. Hadi gitsinler de şimdi görelim.”

Kaynak: tr.sputniknews.com

Okuduğunuz Yazının Tam Metni İçin Kaynak SiteyiZiyaret Edebilirsiniz.

Soylu: Burunlarından fitil fitil getirmezsek Allah bize hesabını sorsun


Soylu: Burunlarından fitil fitil getirmezsek Allah bize hesabını sorsun   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı