Tamircinin Faturaya Yazdığı Not Çifti Ağlattı


Hayatımızda daha büyük sorunlarla karşılaşmadan önce bir önceki sorunumuzun ne kadar önemsiz olduğunun farkına varamıyoruz. Etrafımızda bunun birçok örneği var ve onlardan ders çıkarmamız gerekiyor.

Jesse ve Maria Hulscher çiftinin başına gelenler insanlığa olan inançlarını arttırdı. Bebekleri dünyaya gelmeden hemen önce kalorifer ocağında bir sorun meydana geldi.

Soğuk bir şubat gecesiydi ve Jesse’nin temel ihtiyaçları dışında harcayacak parası yoktu. Öte yandan bebeklerini eve getireceklerdi ve evin sıcak olması gerekiyordu. Bu yüzden tamirci çağırdı.

Çağırdıktan sonra gerçekleşenler çifti çok şaşırttı. Kendilerine yapılan iyiliği bütün dünyayla paylaşmaya karar verdiler.

Tamircinin Faturaya Yazdığı Not Çifti Ağlattı
Youtube

Jesse, eşini hastaneden eve getirmeden önce kalorifer ocağını çalışır hale getirmeliydi. Günlerdir ev ısınmadığından çok soğuktu. Adler isminde bir oğlu dünyaya gelmişti. Bu da yetmezmiş gibi uzaktaki hastaneden eve gelirken kar fırtınası çıktı.

Evde iki yaşında çocukları daha vardı. Kar fırtınası da yaklaştığından bir an önce kalorifer ocağını tamir ettirmeleri gerekiyordu.

Jesse hemen Magnuson Sheet Metal şirketini aradı ve bir tamirciye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Notu görünce şaşırdılar

Şirketin müdürü Craig, Jesse’nin sesinden panik içinde olduğunu ve buna ne kadar ihtiyacı olduğunu anladı. Tamirci, ocağı bir saat içinde çalışır hale getirdi.

Birkaç gün sonra Jesse’nin posta kutusuna Magnuson Sheet Metal’den fatura geldi. Faturayı gördüğünde gözlerine inanamadı.

Faturada, “Borcunuz yok. Bebeğinize iyi bakın” yazıyordu.

Olaya dair haberi hemen izleyin:

Böyle şeyler hepimizin insanlığa olan inancını arttırıyor. Aile umarız ki bir gün kendilerine yapılan bu iyiliğin karşısına bir başkasına yaparak iyiliğin yayılmasını sağlarlar.

Tamircinin Faturaya Yazdığı Not Çifti Ağlattı


Tamircinin Faturaya Yazdığı Not Çifti Ağlattı   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı