THY, Son 5 Ayda 2 Sefer Düşen Boeing 737 Max’lerin Uçuşlarını Durdurduğunu Duyurdu

Etiyopya'da gerçekleşen uçak kazasının ardından birçok ülke, Boeign 737 MAX serisinin uçuşlarını durdurma kararı aldı. Bu listeye bugün Türkiye de dahil oldu.


13 Paylaşım

Geçtiğimiz 5 ayda 2. kez kazaya karışan Boeing 737 MAX 8, birçok ülke tarafından yasaklanmıştı. Yasaklama yapan ülkelere Türkiye de eklendi. Türk Hava Yolları, filosunda 12 adet bulunan 737 MAX serisinin uçuşlarının 13 Mart 2019’dan sonra ikinci bir karara kadar durdurulduğunu duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ulaştırma Bakanlığı, “Boeing 737 MAX 8 ve Boeing 737 MAX 9 tipi hava araçlarının uçuşları, uçuş emniyetini teminen tedbir amaçlı olarak ikinci bir karara kadar durdurulmuştur” dedi.

THY, Son 5 Ayda 2 Sefer Düşen Boeing 737 Max'lerin Uçuşlarını Durdurduğunu Duyurdu

Uçuşların durdurulmasının ardından açıklama yapan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, resmi Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı: “Sevgili Yolcularımız, uçuş emniyeti ve güvenliğiniz birinci önceliğimizdir. 737 MAX uçaklarında uçuş sırasında ortaya çıkan ve emniyeti etkileyecek belirsizlik durumu netleşene kadar; uçaklarımız 13 Mart itibarıyla ticari seferlerden çekilmiştir. 737 MAX uçaklarımızın sizin emniyetiniz için seferlerden çekilmesi sebebi ile oluşabilecek aksaklıkları hoşgörü ile karşılamanızı istirham ederiz. Seferleriniz ile ilgili detayları size göndereceğimiz mesajlardan, internet sitemizden ve çağrı merkezlerimizden öğrenebilirsiniz. Bu süre zarfında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yakın yönlendirmesi ve yardımları bizim için yol gösterici olmuştur.”

Hava trafiğini görüntülemeye olanak sağlayan internet sitesi Flightradar24, Türk Hava Yolları filosunda yer alan ve İstanbul’dan kalkan Boeing 737 MAX 8’lerin Atatürk Havalimanı’na geri döndüğünü açıkladı. Tüm 737 MAX serisi uçakların ani geri dönüşü, tabii ki de yapılan resmi açıklamayla ilgili.

Kaynak: webtekno.com

Okuduğunuz Yazının Tam Metni İçin Kaynak SiteyiZiyaret Edebilirsiniz.

THY, Son 5 Ayda 2 Sefer Düşen Boeing 737 Max'lerin Uçuşlarını Durdurduğunu Duyurdu


THY, Son 5 Ayda 2 Sefer Düşen Boeing 737 Max'lerin Uçuşlarını Durdurduğunu Duyurdu   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

13 Paylaşım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı