Ünlü YouTuber, Yılbaşı Hırsızlarına Öyle Bir Tuzak Hazırladı ki

Ünlü YouTuber Mark Rober, evin önünden paketleri çalan hırsızlara eşi görülmemiş bir tuzak hazırlayarak zekanın 'kurnazlığı' her zaman yeneceğini gösterdi.


Yılbaşı denildiğinde, sıradan insanlar için alışveriş ve yeni yıl eğlencesi akla geliyor olsa da hırsızlar için daha fazla iş ve yoğunluk anlamına geliyor.

Bir mühendis ve YouTuber olan Mark Rober, hırsızların evinin önündeki bir paketi çalması nedeni ile yılbaşı dönemi mağdurlarından biri oldu. Ancak zeki birine bulaşırken iki kere düşünmelisiniz. Mark, hırsızlar için hemen bir misilleme hazırladı ve içinde bolca sim ve osuruk gazı bulunan bir paketi evinin önüne bıraktı.

Ünlü YouTuber, Yılbaşı Hırsızlarına Öyle Bir Tuzak Hazırladı ki

Sahte paket, bir Apple HomePod kutusuna sahipti. Dolayısı ile hırsızlar için muhteşem bir hedefti. Ancak hırsızların bilmedikleri şey; kutunun içinde kendilerini anbean an kaydeden 4 kamera, bir GPS sistemi, etrafa saçılmak için bekleyen bolca sim ve bir kutu osuruk gazı olduğuydu. Rober, tuzağı kurdu ve avlarını beklemeye başladı.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Rober’ın bekleyişi fazla uzun sürmedi. Arabalı bir hırsız, evinin önünden geçerken kutuyu fark ett, aldı ve hızlıca uzaklaştı. Olay yerinden biraz uzaklaştıktan sonra kutuyu açan hırsız, arabanın her yerini kaplayan simlerle karşılaşınca şoka girdi. Hemen ardından araca yayılmaya başlayan osuruk gazını alınca ise direkt olarak kutuyu araçtan dışarı attı.

Mark Rober’ın hırsızlara yaptığı misillemeyi aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Ünlü YouTuber, Yılbaşı Hırsızlarına Öyle Bir Tuzak Hazırladı ki


Ünlü YouTuber, Yılbaşı Hırsızlarına Öyle Bir Tuzak Hazırladı ki   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı