Windows 10, Üçüncü Parti Sesli Asistanlar İçin Daha Fazla Destek Sunabilir

Her ne kadar Windows 10'da Alexa gibi sesli asistanları kullanabilseniz de, hala Cortana'nın ikinci elemanı konumundalar. Telefonlarda olduğu gibi doğrudan bilgisayarla konuşamıyorsunuz; birkaç tuşa basmak zorundasınız. Neyse ki Microsoft, gelecekte biraz daha eşit davranabilir.


11 Paylaşım

Albacore ve WalkingCat gibi geliştiriciler, Windows 10 test sürümlerininin üçüncü parti ses asistanları için daha detaylı destek sunabileceğini keşfettiler. Bu desteğin bir ses komutuyla uygulamaları açmanıza izin verebileceği gibi, Cortana’nın da tamamen etkisiz hale getirilebileceği düşünülenler arasında. Hatta bu test sürümlerinden birinde Microsoft’un, arama kutusu ve görev çubuğundaki “Cortana ile konuş” butonunu da ayırdığı görülüyor.

Windows 10, Üçüncü Parti Sesli Asistanlar İçin Daha Fazla Destek Sunabilir

Alexa gibi asistanların ne zaman Windows 10’a doğrudan destek sunacağı ve karşı odadan sorulan sorulara cevap vereceği belli değilken, Google’ın da Microsoft düşmanlığını burada kullanmayacağını düşünüyoruz. Çünkü Google, en iyi sesli asistanı başka platformlara da getirmek isteyecektir.

Apple , Pullstring'i satın alıyor...

Bununla birlikte, böyle bir değişikliğin yolda olması gayet mantıklı. Microsoft’un son zamanlarda Amazon’un Alexa’sına ısınmaya başlaması ve Cortana’yı “perde arkası” işlerde kullanıp yapay zeka uygulamalarına yöneltmesi de bunun göstergelerinden biri.

Windows 10, Üçüncü Parti Sesli Asistanlar İçin Daha Fazla Destek Sunabilir


Windows 10, Üçüncü Parti Sesli Asistanlar İçin Daha Fazla Destek Sunabilir   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

11 Paylaşım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı