Yapımlarında Gerçek Kaza Görüntüleri Kullanan Netflix’e Tepki Yağıyor

Travelers ve Bird Box isimli yapımlarında Kanada'da yaşanan bir tren kazası görüntülerini kullanan Netflix'e ciddi bir tepki var.


2013’ün Temmuz ayında, Quebec eyaletinde yaşanan tren kazasının görüntülerini iki farklı yapımında kullanan Netflix, hem yerel basının hem de Lac-Mégantic Belediye Başkanı Julie Morin’in eleştiri oklarını üzerine çekti.

Petrol taşıyan bir trenin raydan çıkarak 47 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan Lac-Megantic felaketi, önce Travelers isimli zaman yolculuğu temalı dizide, daha sonra da ünlü Kafes kitabından uyarlanan Bird Box filminde kullanıldı.

Lac-Mégantic Belediye Başkanı Julie Morin, yaptığı açıklamada, “Bunu gerçekten saygısızlık olarak görüyoruz. Kazanın görüntülerini normal ve saygılı bir şekilde kullanılan haber bültenlerinde görmek dahi vatandaşlarımız için yeterince zorken, görüntüler sanki hayal ürünüymüş gibi kullanıldı.” şeklinde konuştu.

Sadece Morin değil, Twitter kullanıcıları da duruma tepkili:

“@Netflix Bu trajedide amcamı kaybettim. Bu ne CÜRET! Üzgünüm @EricMcCormack, bunun senin kararın olmadığını biliyorum ama bu diziyi bir daha izlemeyeceğim.”

Travelers’ın yapımcısı olan Peacock Alley başkanı Carrie Mudd, “Samimiyetle özür diliyoruz ve 2013’te yaşanan trajik olaya saygısızlıkta bulunmak gibi bir niyet taşımıyoruz.” diye konuştu. Netflix’in bu sahneleri yapımlardan kaldırıp kaldırmayacağı şu an için belirsiz.

Yapımlarında Gerçek Kaza Görüntüleri Kullanan Netflix'e Tepki Yağıyor


Yapımlarında Gerçek Kaza Görüntüleri Kullanan Netflix'e Tepki Yağıyor   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı