Yaşadıkları Zorluklara Rağmen Çok Başarılı Olan 7 Ünlü İsmin Hiç Duymadığınız Hayat Hikayeleri


13 Paylaşım

Hepimizin hayatında pes etmek istediği, çok zorlandığı, her şeyden bıktığı zamanlar vardır. Böyle zamanlarda motivasyonumuzu geri kazanmak bizim için çok zor olabilir. İşte bu yazıyı, tam olarak zorlandığınız zamanlarda okumanız gerekiyor. Yaşadıkları zorluklara rağmen pes etmeyip, günümüze kadar adından söz ettiren bu insanların hayat hikayeleri size motivasyon verecek. Unutmayın, sevginin sayesinde hayatta üstesinden gelemeyeceğiniz hiç bir şey yoktur. Sevmek de sevilmek de bizi insan yapan, bu hayata bağlayan anahtar şeydir. O yüzdenzor zamanlarınızda ya sevdiğiniz bir şeye tutunun, ya da sizi sevenlerden yardım isteyin. Güzel günler sizi bekliyor, umarım her zaman sağlıklı ve mutlu olursunuz!

1. Ludwig van Beethoven

Yaşadıkları Zorluklara Rağmen Çok Başarılı Olan 7 Ünlü İsmin Hiç Duymadığınız Hayat HikayeleriYaşadıkları Zorluklara Rağmen Çok Başarılı Olan 7 Ünlü İsmin Hiç Duymadığınız Hayat Hikayeleri 1770 yılında Almanya’nın Bonn şehrinde doğdu. Bugünkü şöhretini 47 yaşında sağır olduktan sonra bestelediği 9.senfoniye borçludur.

2. Fyodor Dostoyevski

Yaşadıkları Zorluklara Rağmen Çok Başarılı Olan 7 Ünlü İsmin Hiç Duymadığınız Hayat HikayeleriYaşadıkları Zorluklara Rağmen Çok Başarılı Olan 7 Ünlü İsmin Hiç Duymadığınız Hayat Hikayeleri 1821 yılında Moskova’da doğdu. Yaşadığı dönemde toplumsal konuları elinden geldiğince çok eleştirdi, dönem dönem bunun yüzünden başı belaya girdi. Bugün çoğumuzun Dostoyevski’yi tanımasına sebep olan romanı Suç ve Ceza‘yı sürgünde, küçük bir otel odasında, ekonomik yetersizlikler içinde tamamladı.

3. Franz Kafka

Yaşadıkları Zorluklara Rağmen Çok Başarılı Olan 7 Ünlü İsmin Hiç Duymadığınız Hayat HikayeleriYaşadıkları Zorluklara Rağmen Çok Başarılı Olan 7 Ünlü İsmin Hiç Duymadığınız Hayat Hikayeleri 1883 yılında Prag’da doğdu. Onu yazdığı sürrealist eserlerinden tanıyoruz. Edebiyata çok fazla faydası olan Kafka, öncülük ettiği Kafkaesk akımına da ismini vermiştir.

4. Maksim Gorki

Yaşadıkları Zorluklara Rağmen Çok Başarılı Olan 7 Ünlü İsmin Hiç Duymadığınız Hayat HikayeleriYaşadıkları Zorluklara Rağmen Çok Başarılı Olan 7 Ünlü İsmin Hiç Duymadığınız Hayat Hikayeleri 1868 yılında Rusya’da doğdu. 8 yaşında çalışmaya başladığı için okula gidememiştir. Yine de bu çalışma hayatı ona toplumu daha iyi anlamasında yardımcı olmuş ve zamanla yaşadığı acılı hayatı temsil etmesi için ‘acı’ anlamına gelen Gorki takma ismini almıştır. Gerçek adı Aleksey Maksimoviç Peşkov’dur.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

5. Charles Bukowski

Yaşadıkları Zorluklara Rağmen Çok Başarılı Olan 7 Ünlü İsmin Hiç Duymadığınız Hayat Hikayeleri
Yaşadıkları Zorluklara Rağmen Çok Başarılı Olan 7 Ünlü İsmin Hiç Duymadığınız Hayat Hikayeleri
1920 yılında Almanya’da doğdu. Yazar olmaya karar verme sürecini kendisi şöyle açılıyor:”İki seçenekten birini seçmek zorundaydım: Posta ofisinde kalıp delirmek ya da yazmaya oynayıp açlıktan ölmek. Ben aç kalmayı seçtim.” Bugün edebiyat severler olarak bir çoğumuz ona bu kararı aldığı için teşekkür ederek, onu saygıyla anıyoruz.

6. Virginia Woolf

Yaşadıkları Zorluklara Rağmen Çok Başarılı Olan 7 Ünlü İsmin Hiç Duymadığınız Hayat HikayeleriYaşadıkları Zorluklara Rağmen Çok Başarılı Olan 7 Ünlü İsmin Hiç Duymadığınız Hayat Hikayeleri 1882 yılında İngiltere’de doğdu. Kendine Ait Bir Oda kitabında Shakespeare’in olası kardeşi Judith’i anlatan Woolf, 20. yüzyılın en önemli feminist yazarlarında biri haline gelmiştir. Woolf, Orlando isimli romanını bir aşk mektubuyla beraber o zamanlar aşık olduğu Vita’ya adar. Ruhsal hastalıklarına yenik düşüp en sonunda intihar eden Woolf’un veda mektubunu eşi Leonard bulmuştur.

7. Charles Dickens

Yaşadıkları Zorluklara Rağmen Çok Başarılı Olan 7 Ünlü İsmin Hiç Duymadığınız Hayat Hikayeleri
Yaşadıkları Zorluklara Rağmen Çok Başarılı Olan 7 Ünlü İsmin Hiç Duymadığınız Hayat Hikayeleri
1812 yılında İngiltere’de doğdu. Babasının borçları yüzünden okuyamayan ve küçük yaşta çalışmaya başlamak zorunda kalan Dickens’ın hayatından esintileri Oliver Twist kitabında görebiliriz. 1836’da yayınlanan The Pickwick Papers romanı ile şöhrete kavuştu. Birkaç yıl içerisinde uluslararası tanınan bir edebiyatçı oldu, kişilik ve toplum üzerine mizahi, satirik ve keskin gözlemleri ile o zamanlar üne kavuştu.

Kaynak : https://listelist.com/zorluklara-ragmen-basarili-olan-unluler/

Yaşadıkları Zorluklara Rağmen Çok Başarılı Olan 7 Ünlü İsmin Hiç Duymadığınız Hayat Hikayeleri


Yaşadıkları Zorluklara Rağmen Çok Başarılı Olan 7 Ünlü İsmin Hiç Duymadığınız Hayat Hikayeleri   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

13 Paylaşım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı