YouTube, Trendler Özelliğini Müzik Uygulamasına Getiriyor

YouTube üzerinde popüler olan içerikleri öne çıkarma özelliği olarak söyleyebileceğimiz Trendler özelliği, YouTube Müzik uygulamasına da geliyor.


YouTube, internet sitesinde kullandığı Trendler özelliğini yine kendine ait olan Müzik uygulamasına da ekliyor. Gelen açıklamaya göre YouTube, Müzik uygulamasını geliştirmek için oldukça odaklanmış durumda. Son gelen güncelleme ile ise aynı internet sitesinde olduğu gibi müzik uygulamasına da trendler özelliği ekleniyor.

Bugün itibari ile yürürlüğe giren güncelleme ile, 29 farkı ülkede aktif olarak çalışan YouTube Müzik için trendler özelliği aktifleşmiş bulunuyor. Aynı internet sitesinde olan mantık ile çalışan sistem, hem bulunduğu ülkenin trend içeriklerini gösterirken, aynı zamanda tüm dünya çapında trendde olan içerikleri de gösterecek.

YouTube, Trendler Özelliğini Müzik Uygulamasına Getiriyor

Liste haftalık olarak güncelenecekken, hem ülke çapında hem dünya çapında trend olan müzikleri görmek oldukça işe yarar bir durum olabilir. Ayrıca eklenti YouTube’un kendisi ile de entegre olarak çalışacak yani müziklerin YouTube üzerinde izlenme sayıları ve YouTube Müzik uygulaması içerisinde dinlenme sayıları hesaplanarak buna göre simetrik bir şekilde trend listesi oluşturulacak.

Samsung yeni Galaxy S10 5G modelinin bu yıl satışa sunulacağını duyurdu

Henüz ülkemizde ne zaman kullanılabilir hale geleceği belli olmayan YouTube müzik uygulaması, geldiğinde ücretlendirilmesi ve kullanımı nasıl olacak hep beraber göreceğiz. Belki de ülkemizde oldukça dominant durumda olan Spotify ile yarışabilir durumda olur. Ne de olsa rekabet her zaman iyidir.

YouTube, Trendler Özelliğini Müzik Uygulamasına Getiriyor


YouTube, Trendler Özelliğini Müzik Uygulamasına Getiriyor   okusam.com’da istediğiniz şekilde içerik üretebilir, yayınlayabilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı